Trening ujędrniający piersi

W trosce o atrakcyjny dekolt kobiety są w stanie poświęcić wiele. Zazwyczaj jednak swoje kroki prowadzą nie w tym kierunku, który daje największe efekty. Koncentrują się na zabiegach pielęgnacyjnych i kosmetykach, które są istotne, ale tylko jako uzupełnienie fundamentalnych działań.

A do nich zaliczają się przede wszystkim dieta i trening. Regularne ćwiczenia klatki piersiowej wzmacniają mięśnie, unoszą je i stabilizują ich kształt. Silne włókna mięśni nie pozwalają na opadanie piersi, spłaszczanie ich. Piersi stają się cięższe, ale jędrne na długo. Wystarczy, że codziennie poświęcisz im kilkanaście minut i zaangażujesz się w trzy proste ćwiczenia. Nie musisz wykonywać ich na siłowni czy w klubie fitness, choć pod okiem instruktora wykonasz je lepiej i dokładniej. Możesz trenować w domu, o ile zaopatrzysz się w niezbędne akcesoria. Potrzebne będą Ci ciężarki, na początek nie za ciężkie, kilogramowe, oraz ławeczka albo step. Będą pomocne przy ćwiczeniach takich jak pompki, wyciskanie i rozpiętki.

Jeśli tradycyjne pompki nie sprawiają Ci kłopotu, zacznij od nich. Jeśli jednak nie jesteś przyzwyczajona to takiego wysiłku, wybierz ich lżejszą wersję. Stań przed ścianą, lub jeśli lubisz ćwiczyć na powietrzu, przodem do drzewa. Wyprostuj swoją postawę, oprzyj ręce uniesione na wysokości barków o powierzchnię, a potem napieraj na nią i odpychaj się. Powtórz ćwiczenie 15 razy. Każdą serię wykonaj 3 razy.

Pozostając w pozycji stojącej, weź ciężarki. Trzymając po jednym w każdej dłoni, unoś ręce na wysokość ramion i powoli opuszczaj, napnij mięśnie brzucha i klatki piersiowej. Wykonaj ćwiczenie w 2 seriach po 15 razy. To ćwiczenie możesz wykonywać na zmianę z podobnym. Złap oba ciężarki w jedną rękę, złącz ręce, unieś je na wysokość ramion, a następnie przenieś za głowę.

Kolejne ćwiczenia, które warto włączyć do treningu to te, z wykorzystaniem ławeczki. Połóż się na niej z ciężarkami w dłoniach. Wyciskanie polega na unoszeniu ich nad klatkę piersiową tak, jakbyś podnosiła sztangę. Ćwiczenie to wykonuj naprzemiennie z rozpiętkami. To zadanie, podczas którego ręce uniesione nad klatką piersiową opuszczasz na boki do pozycji równoległej z ciałem.

Przykładowy trening na klatkę piersiową:

YouTube Preview Image

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.