Dieta na płaski brzuch

close up of trained belly with measuring tape

Letnia pora skłania do pokazywania brzucha. Jednak tylko ten płaski i ładnie wyrzeźbiony jest modny. Regularne ćwiczenia z pewnością poprawią wygląd naszego brzucha, ale to odpowiednia dieta sprawi, że będzie on płaski. Bardzo często osoby o niskiej masie ciała mają problemy trawienne, a wtedy ich brzuch nie jest już tak idealnie płaski. Powodem takiej sytuacji jest ciężkostrawna dieta, bogata w przetworzone produkty, których trawienie jest dłuższe.

Dietetycy zachęcają również do diety o niskim indeksie glikemicznym. Produkty typu soczewica, pieczywo razowe, kasza jęczmienna i makaron pełnoziarnisty pozytywnie wypływają na metabolizm. Zalecane są również owoce i produkty mlecze. Natomiast artykuły o wysokim indeksie glikemicznym, czyli białe pieczywo, bób, słone przekąski oraz napoje słodzone uniemożliwią osiągnięcie wymarzonej wagi oraz płaskiego brzucha.

Piękny brzuch wymaga przede wszystkim konsekwencji w działaniu. Niewskazane są głodówki, które tylko osłabiają organizm i prowadzą do odwodnienia. Korzystniej będzie jeść co 2-3 godziny małe porcje i dostarczyć organizmowi około 1200 kalorii dziennie. Efekt jojo nie wystąpi, gdy stopniowo wracać będziesz do bardziej kalorycznego jedzenia. Maksymalny próg dziennej dawki kalorii to 2300. Inaczej waga szybko pójdzie w górę. Dodatkowo warto wzbogacić swój codzienny jadłospis o źródła błonnika. Do zup i sałatek można z powodzeniem dodawać płatki owsiane i siemię lniane, dzięki czemu posiłek będzie bardziej syty, ale bez zbędnych kalorii. Ponadto cukinia, sałata oraz jabłka dostarczają wielu ważnych składników odżywczych, a są niskokaloryczne i łatwo przyswajalne przez organizm.

Natomiast jako główny posiłek zalecany jest chudy nabiał, który przyspiesza metabolizm i zapewnia energię mięśniom. Najlepszym źródłem węglowodanów są orzechy, które ułatwią walkę z chęcią podjadania. W gronie przekąsek powinny znaleźć się również soki z warzyw, może być pomidorowy, marchwiowy lub buraczany. Nie dość, że świetnie gaszą pragnienie to jeszcze zapewniają ogromną dawkę witamin. Pod ręką warto zawsze mieć surową marchew lub miseczkę chudego twarogu – mało kalorii, a mimo to syci. Opierając się pokusom i regularnie ćwicząc osiągniemy zamierzony cel – brzuch stanie się płaski. Wówczas wyjście na plażę będzie już tylko przyjemnością, bo z dumą pokażemy nasz przygotowany do sezonu brzuch. Dieta, szczególnie w przypadku brzucha, odgrywa kluczową rolę i gwarantuje odpowiedni efekt ćwiczeń. A w połączeniu z treningiem już po trzech tygodniach można zauważyć znaczącą poprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.