Sprzęt fitness i akcesoria

Na czym polega trening TRX?

Trening TRX to ćwiczenia z masą własnego ciała, do których wykorzystuje się specjalny zestaw regulowanych pasów. Taśmy te zawiesić można dosłownie wszędzie – w domu lub na zewnątrz, co czyni ten rodzaj ćwiczeń jeszcze bardziej atrakcyjnym. Na czym dokładnie polega zatem trening TRX?

Rower gravelowy – co to jest, jak wybrać?

Wielu fanów aktywnej formy spędzania czasu wolnego preferuje rower. Pojazd ten jest niezwykle popularny, a z każdy rokiem jest w naszym kraju coraz więcej tras, z których można rekreacyjnie korzystać. Wybrać odpowiedni rower nie wcale nie jest łatwo. Jednym z polecanych jest rower gravelowy. Czym się charakteryzuje i na co zwrócić uwagę podczas ostatecznego wyboru?

Rzeczy, które powinieneś zabrać ze sobą na dłuższą wycieczkę rowerową

Wycieczka rowerowa wymaga odpowiednich przygotowań. Kilkugodzinne lub całodniowe podróże rowerowe wymagają zabrania ze sobą podstawowego zaopatrzenia. Co warto spakować do plecaka, aby uniknąć niemiłych niespodzianek w trakcie wyprawy?

Gumy i taśmy oporowe

Gumy i taśmy oporowe to akcesoria, którymi wzbogacić można trening różnego typu. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary doskonale sprawdzą się w czasie domowych ćwiczeń.  Używane są także na salach fitness i siłowniach.

Pas kulturystyczny

Rozpoczynając swoją przygodę z treningiem siłowym wiele osób zastawania się nad skutecznością i zasadnością używania pasa kulturystycznego. Szeroki wybór tego sprzętu może sprawić kłopot nowicjuszom, dlatego wyjaśniamy kiedy i jaki pas wybrać, aby zoptymalizować nasze treningi na siłowni.

Jak ćwiczyć z twisterem?

Pandemia spowodowała wiele złego, jednak w każdej sytuacji można dostrzec plusy. Jednym z nich jest to, że wielu ludzi zaczęło o siebie bardziej dbać. Praca zdalna wpłynęła na postrzeganie przez ludzi aktywności fizycznej – w tej chwili jest ona bardzo ważna dla osób, które cały dzień siedzą przez laptopem. Tylko jak ćwiczyć, kiedy siłownie są

Narciarstwo biegowe

Sport to zdrowie. Trzeba jednak znaleźć swoją ulubioną dyscyplinę. Jeśli jeszcze nie wiesz, co jest Twoim ulubionym sportem – koniecznie wypróbuj narciarstwa biegowego. Na pewno nie pożałujesz. Ta dyscyplina pomoże Ci utrzymać idealną sylwetkę, ale jest również doskonałym oderwaniem od rzeczywistości.

Ćwiczenia z ekspanderem

Aby pozostać aktywnym, gdy siłownie są zamknięte, trzeba zorganizować sobie trening w domu. Mogą nam pomóc: mata, hantle, gumy, ale i ekspander. Czym jest to urządzenie? Jakie są rodzaje ekspanderów i jaki trening można z ich pomocą wykonać? Podpowiadamy!

Środki bezpieczeństwa na siłowniach

6 czerwca 2020 roku swoją działalność wznowiły siłownie, jednak korzystanie z nich nie wygląda tak, jak przed pandemią. Co się zmieniło i jakich nowych obowiązków należy się spodziewać, jeśli chcemy wrócić do formy?

Ćwiczenia ze skakanką

Skakanie na skakance to najlepsza zabawa z dzieciństwa. Szczególnie dziewczynki potrafią godzinami podskakiwać w rytm wyliczanki. Ten niepozorny sprzęt może stać się najlepszą, domową maszyną do treningu kardio. Regularne sesje ze skakanką zapewnią kondycję i mnóstwo spalonych kalorii. To proste i tanie narzędzie dla każdego, dlatego ze skakanki często korzystają bokserzy i inni sportowcy, gdyż