Cross Core

Fitness to dziedzina, które ewoluuje w niezwykle szybkim tempie. Każdy chce mieć zdrowe i piękne ciało, ale nie da się tego osiągnąć bez ćwiczeń fizycznych. By trening był połączeniem przyjemnego z pożytecznym, instruktorzy proponują coraz to nowsze form zajęć. Ma to zachęcić każdego do uczestnictwa z treningu, a ze względu na ogromny wybór, każdy znajdzie zajęcia idealne pasującego pod względem intensywność i rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Cross Core to kolejna propozycja dla amatorów fitnessu.

Bez względu na wiek, sprawność fizyczną oraz umiejętności można spróbować tego zestawu ćwiczeń i zmienić swoje życie na lepsze. Obciążenie można zwiększać w miarę rozwoju kondycji. Cross Core pozytywnie oddziałuje na ogólną sprawność fizyczną. Na zajęciach uruchomiane są niemal wszystkie partie mięśni, dlatego trening jest kompletny.

Cross Core to połączenie ćwiczeń kardio, podnoszenia ciężarów oraz treningu wytrzymałościowego. Wszystko opiera się na pracy z linami, które można wykorzystywać na każdy sposób. Tak różnorodny program gwarantuje poprawę kondycji w krótkim czasie, rozbudowę tkanki mięśniowej, a utratę tłuszczowej. Niezbędna jednak jest regularność ćwiczeń, by efekty były zadowalające. Ponadto poprawie ulega koordynacja ruchowa, wytrzymałość oraz siła. Zajęcia prowadzone są pod okiem trenera, który instruuje jak wykonywać poszczególne ćwiczenia, dzięki czemu trening jest efektywniejszy. A w grupie zajęcia się przyjemniejsze i łatwiej wówczas o motywację do intensywnego i poprawnego wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Energii dodaje także dopasowana do poziomu zajęć muzyka.

Trening Cross Core może być delikatny, skupiający się na wzmocnieniu poszczególnych mięśni w przypadku osób, które rzadko wykonuje jakiekolwiek ćwiczenia fizyczne. Może być także bardzo intensywny, przeznaczony dla sportowców czy żołnierzy, dla których wysoka sprawność fizyczna to obowiązek. Cross Core można ćwiczyć na sali gimnastycznej oraz na świeżym powietrzu czy w domu. Regulacja lin pozwala dostosować ćwiczenia do warunków. Wystarczy jednie zamontować uchwyt, by rozpocząć zajęcia i spalić niepotrzebne kalorie oraz poprawić samopoczucie.

Przykładowy trening Cross Core:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *