Dieta sportowca

Erytrytol – alternatywa dla białego cukru

Erytrytol jest świetnym zamiennikiem klasycznego cukru, szczególnie dla osób walczących z otyłością.  Erytrol jest przydatny z uwagi na właściwości prozdrowotne oraz lubiany ze względu na smak i szerokie zastosowanie w kuchni. Z jakich powodów jeszcze powinien on znaleźć się w Twojej diecie?

Soki owocowe – plusy i minusy

Wciąż krążące w społeczeństwie mity żywieniowe przekładają się na błędne postrzeganie przez wielu ludzi tego, co jest właściwe dla naszego zdrowia, a co może mu szkodzić. O ile dietetycy i żywieniowcy wydają się zgodni co do korzyści zdrowotnych wynikających z regularnego picia soków warzywnych, to już soki owocowe okazują się bardzo kontrowersyjnym tematem. Otóż wygląda

Nadciśnienie tętnicze – jak zmniejszyć ryzyko?

Zbyt wysokie ciśnienie tętnicze to przewlekłe i niebezpieczne schorzenie układu krwionośnego. Nadciśnienie charakteryzuje się utrzymującymi się podwyższonymi wartościami ciśnienia tętniczego skurczowego i rozkurczowego. Już ok. 10 mln z nas choruje, co oznacza, że co trzeci dorosły Polak jest bardziej narażony na zawał serca, udar mózgu, miażdżycę czy też niewydolność nerek. Jakie są przyczyny nadciśnienia tętniczego

Weganizm i wegetarianizm. Jaką dietę najchętniej wybierają Polacy?

Zmiana stylu życia, wprowadzanie zdrowych nawyków żywieniowych to sprawy, na które Polacy coraz częściej zwracają uwagę. Przeprowadzono badania z uwzględnieniem płci i miast, z których najczęściej przychodzą zamówienia na dania bez mięsa.

Dieta ketogeniczna

Wiele osób przeszukuje Internet w celu znalezienia odpowiedniej dla siebie diety odchudzającej. Nie zawsze wynika to z chęci zrzucenia nadmiernych kilogramów, a mieści się w ramach terapii uciążliwych schorzeń. W takim przypadku dieta ma kolosalne znaczenie dla poprawy zdrowia. W jakim celu stosuje się dietę ketogeniczną? Na ile jest ona skuteczna?

Odchudzanie bez efektu jojo

Większość osób cieszy się na nadchodzące lato i wakacje. Baseny, plaże, opalanie – letnie atrakcje są źródłem wielu radości. Jednak czy na pewno dla wszystkich? Jest duża grupa osób, która z przerażeniem myśli od nadchodzących ciepłych dniach. Kilka nadprogramowych kilogramów z powodzeniem może zepsuć wakacyjną radość. Wiele osób z nadwagą tuż przed letnią porą rozpoczyna

Owoce – jak jeść je w mądry sposób?

„Jedz owoce, to samo zdrowie” – zdanie powtarzane od lat, wryte w głowy wszystkich dzieci, dorosłych i starszych osób. I nie jest ono samo w sobie kłamstwem. Jednak, aby owoce faktycznie służyły Twojemu organizmowi musisz wiedzieć, które z nich i w jakich porach powinieneś spożywać.

Zatrzymywanie wody w organizmie

Zdarzają się dni, kiedy wstajesz rano i wydaje Ci się, że przez noc przytyłeś kilka kilogramów? Wrażenie opuchnięcia może być spowodowane nadmiernym gromadzeniem się wody w organizmie. Jakie są tego przyczyny i jak sobie z tym poradzić?

Czym jest gęstość energetyczna?

Gęstość energetyczna to ilość kalorii przypadająca na jednostkę objętości jedzenia lub ilość kalorii w przeliczeniu na gramy. Generalnie najczęściej gęstość energetyczną wyraża się w kilokaloriach na 100 gramów.

Jak przyspieszyć metabolizm?

Zgrabna sylwetka to cel większości z nas. Jednak wraz z upływem lat trudniej o utrzymanie prawidłowej masy ciała. Wówczas warto zadbać o właściwy metabolizm, dzięki czemu łatwiej będzie uzyskać wymarzoną wagę. Na sklepowych półkach nie brakuje produktów, które aktywizują pracę układu pokarmowego i przyśpieszają spalanie tłuszczu. Uwzględniając je w codziennym jadłospisie można w szybkim czasie