Fitness i siłownia

Jak wrócić do aktywności fizycznej po dłuższej przerwie?

Nie zawsze łatwo jest wrócić do aktywności fizycznej po dłuższej przerwie. Z jednej strony chcielibyśmy szybko odzyskać formę, z drugiej zaś nie możemy przy tym zapomnieć, że organizm potrzebuje czasu i adaptacji. Przerwa spowodowana może być spowodowana różnymi czynnikami, m.in. kontuzją, urazem, chorobą. Po tego typu przerwie, zwłaszcza gdy trwa ona kilka miesięcy, powrót do

Otwarcie siłowni, basenów i klubów fitness

Ponad 8 miesięcy branża fitness oraz aquaparki i baseny czekały na otwarcie. Nowe rozporządzenie pozwala na przywrócenie działalności od 28 maja pod warunkiem zachowania 50 proc. obłożenia. W przypadku klubów fitness obowiązuje limit 1 osoby na 15 mkw. powierzchni sali do ćwiczeń. Obiekty są w pełnej gotowości. Spodziewane jest duże zainteresowanie po tak długiej przerwie, co

Trening wibracyjny

Osoby odchudzające się bardzo często podejmują aktywność fizyczną, by stracić na wadze. Jednym z ciekawszych rozwiązań, którymi warto się zainteresować, jest trening wibracyjny. Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj treningu polega na wykorzystaniu wibracji.

Aqua zumba – trening taneczny w wodzie

Zumba jest znana już od lat 90. XX wieku. Łączy w sobie elementy tańca, treningu cardio i treningu siłowego. Niedawno popularność zaczęła zdobywać nowa forma zumby – na basenie.

Martwy ciąg

Martwy ciąg to podstawowe ćwiczenie wykonywane w wielu dyscyplinach sportowych – podnoszeniu ciężarów, sportach walki czy crossficie. Podczas jego wykonywania pracuje aż 70% wszystkich mięśni poprzecznie prążkowanych. Główny nacisk pada na prostownik grzbietu. Jednak idealnie jest, gdy pracują także i inne mięśnie poboczne – mięśnie pleców, nóg, barków, ramion czy brzucha.

Bikram joga

Bikram joga to rodzaj jogi stworzonej przez Bikrama Choudhury na podstawie tradycyjnych technik. Mistrz Bikram jest założycielem Yoga College of India i autorem sekwencji 26 pozycji, które wykonuje się w wysokiej temperaturze.

Trening siłowy dla kobiet

Kobiecy trening siłowy wcale nie oznacza uzyskania mocno rozbudowanych mięśni i męskiej sylwetki. Za to odpowiadają przede wszystkim hormony. Natomiast odpowiednie ćwiczenia siłowe pozwalają pięknie wymodelować ciało i zgubić zbędne kilogramy. Ćwiczenia siłowe nie muszą być nudne – gwarantują zgrabne ciało i doskonałe samopoczucie przy ciekawym zestawie różnych ruchów.

Bootie balet

Oferty siłowni czy klubów fitness wciąż poszerzają się o nowe, nieznane do tej pory formy zajęć i programy ćwiczeń. Jedną z takich nowości jest bootie balet, czyli połączenie baletu i fitnessu, które wspaniale działa  rozciągająco i wysmuklająco. Jak to możliwe – o tym poniżej.

Trening BodyART

Ludzkie ciało, aby być sprawne musi być odpowiednio pielęgnowane. W tym celu konieczne jest regularne uprawianie aktywności fizycznej, która pozwoli zachować sprawność mięśniową oraz elastyczność. Ćwiczenia umożliwiają też zgubienie niechcianej tkanki tłuszczowej. Jednak tylko systematyczne treningi gwarantują efekty. Pojawia się wówczas pytanie, jakie ćwiczenia wybrać?

Trening deepWORK

Piękna sylwetka to marzenie każdego. Jednak aby ją uzyskać, konieczna jest zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna. Ćwiczenia można uprawiać w domu oraz w klubach fitness. Zaleca się, by treningi zajmowały przynajmniej 4 godziny tygodniowo, choć najlepiej codziennie poświęcić kilkadziesiąt minut na ruch.