CXWorx – siłowy trening funkcjonalny

CXWORX

Każdy trening to cenny ruch, który pomaga utrzymać ciało w jak najlepszej formie. Ćwiczenia można jednak podzielić pod względem ich efektywności i wpływu na partie mięśniowe. Wielkim hitem w grupie treningów aktywujących mięśnie głębokie jest CXWorx. Pomysłodawcą ciekawej metody ćwiczeń jest Les Mills, znany na całym świecie trener fitnessu. Opracował on 30-minutowy program, wykorzystując do ćwiczeń m.in. ekspander.

Z gumowym ekspanderem trening funkcjonalny siłowy przynosi lepsze rezultaty w przypadku mięśni głębokich tułowia oraz brzucha. Jednocześnie pracuje wiele partii mięśniowych. Następnie przechodzi się do indywidualnych ćwiczeń na konkretne mięśnie, by jeszcze lepiej je wykształć. Taka różnorodność sprawia, że trening jest ciekawy i dokładny. Same ćwiczenia nie są trudne, a w krótkim czasie zapewniają pięknie wyrzeźbioną sylwetkę. Poza tym CXWorx korzystnie wpływa na układ krążenia oraz ogólną wydolność całego organizmu.

Co ważne, przy CXWorx pracują nie tylko mięśni głębokie, ale również „centralny gorset mięśniowy”. Dzięki temu wzmacniane są mięśnie tułowia. Kręgosłup jest odciążany, a my możemy pracować nad mięśniami z przodu i z tyłu. Cecha charakterystyczną CXWorx jest także wykorzystywanie różnych urządzeń do ćwiczeń, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych wyników. Pełne swoboda podczas ruchu to kolejna zaleta tego treningu.

Co składa się na 30 minut ćwiczeń CXWorx?

  1. Po pierwsze rozgrzewka, w czasie której do pracy pobudzane są głębokie mięśnie tułowia i brzucha (np. rozciągnie ekspandera).
  2. Krótka seria ćwiczeń grzbietu, co przekłada się również na intensywną pracę dolnych i górnych partii mięśni brzucha.
  3. Pierwsza seria w pozycji stojącej, która wpływa przede wszystkim na pośladki oraz plecy. Ponadto wzmacnia całe ciało oraz koordynację.
  4. Druga seria w pozycji stojącej, czyli tradycyjne składy, które dbają o nasze nogi i pośladki.
  5. Pierwsza seria ćwiczeń siłowych w okolicy grzbietu ze szczególnym uwzględnieniem skośnych mięśni brzucha (skręty w pozycji leżącej).
  6. Druga seria ćwiczeń siłowych na rejon tułowia w celu poprawienia postawy i ujędrnienia pośladków.

Fitness CXWorx to dynamiczny trening, dzięki któremu można pracować nad mięśniami brzucha, pośladków i pleców, czyli tymi najważniejszymi dla każdego ćwiczącego. W krótkim czasie poprawia się wytrzymałość, siła oraz równowaga, co przekłada się na mniejsze ryzyko wystąpienia kontuzji. Efektywniejsze wykorzystanie mięśni głębokich jest również bardzo przydatne w życiu codziennym, nawet przy zwykłym schylaniu się.

CXWorx to trening o różnym stopniu intensywności. Każdy dostosowuje poziom do własnych możliwości. Dlatego mogą w nim uczestniczyć zarówno osoby aktywne fizycznie, jak i te, które do tej pory nie miały do czynienia ze sportem. Programy przygotowane przez Les Mills są o tyle ciekawe, że co trzy miesiące powstaje świeża choreografia, inspirowana żywiołową muzyką.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *