Budokon

Mieć ciało jak Jennifer Aniston lub Courteney Cox to marzenie nie jednej kobiety. Na szczęści jest na to rada. Istnieje bowiem  trening, który kompleksowo działa na figurę oraz umysł, a jego regularne uprawianie gwarantuje doskonałą sylwetkę. Trening Budokon, bo o nim mowa, to prawdziwy hit z Beverly Hills. W Stanach Zjednoczonych stosowany jest przez tysiące kobiet, w Europie dopiero zdobywa zwolenników.

Program stworzony został kilka lat temu przez instruktora jogi oraz posiadacza czarnych pasów w taekwondo i karate. Cameron Shayne chciał stworzyć kompleksowy trening, który udoskonali człowieka na każdej płaszczyźnie. Restrykcyjne zasady, dieta i codzienny ruch to sposób na jędrne i szczupłe ciało.

Budokon łączy w jedno jogę, wojskowe sztuki walki oraz medytację. Inspiracją do jego stworzenia były ćwiczenia mnichów buddyjskich, dlatego określić go można jako życiową filozofię, a nie tylko formę aktywności fizycznej. Samo słowo „Budokon” to połączenie kilku wyrazów z języka japońskiego, które oznaczają „duchową drogę wojownika”. Trening Budokon poprawia koncentrację oraz uczy harmonii między ciałem a umysłem. Trwa tylko niecałą godzinę, a więc codzienne zajęcia nie są problemem. Najpierw jest kilka minut medytacji, później 20 minut na jogę i tyle samo na intensywny układ ćwiczeń, oparty na uderzeniach, kopnięciach i skokach, zaczerpniętych z taekwondo, karate, jujitsu. Zajęcia również kończy medytacja.

Pełen efekt w postaci perfekcyjnej sylwetki uzyska się, stosując specjalną dietę. Codzienne posiłki powinny składać się ze świeżych produktów, przede wszystkim zielonych warzyw, które można jeść surowe lub podgotowane. Warto też wzbogacić dania o antyoksydanty, które znajdują się w borówkach oraz wartościowe tłuszcze roślinne, np. awokado. Unikać natomiast należy mięsa, alkoholu, cukru, kofeiny oraz białego pieczywa. Dodając do tego systematyczne treningi Budokon po kilku miesiącach brzuch będzie płaski, nogi smuklejsza, a  z ramion i pupy zniknie niepotrzebny tłuszcz. Pozytywne efekty da się zauważyć również duchowo, odzyskując spokój i wewnętrzną równowagę. Stosować Budokon może każdy, bez względu na wiek czy wagę. Wystarczy duża dawka pozytywnej energii. Gracja i wytrzymałość przyjdą z czasem.

Przykładowy trening BUDOKON:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *