Treningi cardio w walce z tkanką tłuszczową

Wiosna to dobry moment na ujędrnienie swojego ciała i podjęcie walki z niechcianą tkanką tłuszczową. Bardzo pomocne mogą okazać się przy tym treningi cardio, czyli ćwiczenia o umiarkowanej aktywności, wykonywane przez dłuższy czas oraz angażujące oprócz mięśni również układ krwionośny i oddechowy. Ćwiczenia aerobowe, na których bazują tego rodzaju treningi to jeden z najbardziej efektywnych sposobów walki ze zbędnymi kilogramami.

Duże znaczenie ma też fakt, że liczba możliwych wariantów treningów cardio jest nieograniczona, dzięki czemu możesz przebierać w nich tak długo, aż znajdziesz taki, który w pełni odpowiada twoim wymaganiom. Możesz wybierać spośród między innymi ćwiczeń na stepperze, biegania czy nawet marszu z kijami do nordic walking. Co bardzo ważne, przy doborze ćwiczeń nie należy kierować się wyłącznie własnymi upodobaniami, ponieważ źle dobrane ćwiczenia mogą ci przynieść więcej szkody niż pożytku. Mogą cię także skutecznie zniechęcić do dalszych treningów.

Co w takim razie trzeba wziąć pod uwagę porównując między sobą poszczególne ćwiczenia? Przede wszystkim własną kondycję. Jeśli dawno nie ćwiczyłaś, prawdopodobnie nie jest ona zbyt dobra. W związku z tym nie powinnaś porywać się na wymagające treningi dla profesjonalistów. Na początek dobrze jest zdecydować się na najprostsze ćwiczenia, które przyzwyczają twoje ciało do wysiłku. Z czasem możesz sięgać po coraz to bardziej wymagające zestawy, dostosowując ich poziom trudności do twoich postępów. Kolejne ważne kryterium to sprzęt, który mamy do dyspozycji. Oczywiście treningi są możliwe również bez żadnych dodatkowych akcesoriów. Jedno z najbardziej skutecznych ćwiczeń cardio, bieganie, wymaga jedynie dobrych butów. Z drugiej strony warto wziąć pod uwagę, że dodanie prostych urządzeń do ćwiczeń, takich jak stepper czy skakanka może znacznie urozmaicić twoje codzienne treningi. Dzięki nim unikniesz rutyny, która jest jednym z największych wrogów regularnych ćwiczeń.

Ostatni, ale nie mniej ważny czynnik, który powinnaś uwzględnić przy planowaniu treningu to twoje osobiste upodobania i preferencje. Wybieranie ćwiczeń, których nie lubisz i które nie sprawiają ci przyjemności raczej mija się z celem. Prędzej czy później poczujesz się zniechęcona i myśl o treningu nie będzie napełniała cię entuzjazmem, który jest obowiązkowym elementem wszystkich efektywnych ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.