Aerobic na trampolinie

Dobra zabawa, która pozwala zachować ciało w formie. Taka opcja z pewnością zainteresowałaby wiele osób. Ćwiczenia fizyczne są niezbędne, by pozbyć się nadmiarowych kilogramów i poprawić kondycję oraz metabolizm. Najczęściej jednak trening po kilku razach nudzi się, gdyż przeważnie opiera się na tym samym zestawie ćwiczeń. Poszukując nowoczesnej formy aktywności fizycznej można wrócić do okresu beztroskiego dzieciństwa. Okazuje się bowiem, że niepozorna trampolina może być doskonałym narzędziem fitnessowym.

Siłowanie cały czas powiększają swoją ofertę. Najnowszym hitem jest aerobik na trampolinie. Bawiąc się jak dzieci można jednocześnie spalać kalorie. Nic więc dziwnego, że zajęcia cieszą się dużą popularnością. Zaletą tego treningu jest również fakt, że ćwiczenia nie obciążają stawów, co często wyklucza możliwość uczestnictwa w innych zajęciach. Ponadto aerobik na trampolinie nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Mogą na niej ćwiczyć osoby, które rzadko uprawiają sport, by nabrać kondycji. Mata do skoków jest niezwykle wytrzymała, więc nawet osoby o większej masie ciała mogą wykonywać poszczególne sekwencje ćwiczeń.

Aerobik na trampolinie to trening interwałowy, czyli połączenie intensywnego wysiłku z ćwiczeniami wzmacniającymi. Godzina takiego fitnessu zapewnia ogromną dawkę endorfin, obniżając poziom stresu i pozytywnie wpływając na samopoczucie. Ciało staje się mocniejsze, mięśnie bardziej wytrzymałe, a ciało smuklejsze, szczególnie okolice pośladków i ud. Skoki na trampolinie to także świetny spalacz kalorii, w ciągu godziny znika nawet 700 kcal. Regularne ćwiczenia na trampolinie zredukują cellulit, wzmocnią serce, obniżą poziom cholesterolu oraz poprawią koordynację ruchową.

Zaletą ćwiczeń na macie do skakania jest angażowanie niemal wszystkich partii mięśni. Kolana oraz kostki są odciążone, dlatego bardzo rzadko zdarzają się kontuzje. Cały trening odbywa się w rytm żywiołowej muzyki, a fakt ćwiczeń w grupie zachęca do współzawodnictwa i jest ciekawą formą na aktywne spędzanie czasu. Takie zajęcia nigdy nie mogą się znudzić. A co więcej, mogą być przyjemną opcją na wspólne ćwiczenia dla młodej mamy i dziecka. A aktywność jest bardzo ważna w pierwszych latach życia malucha, a dla mamy daje okazje na powrót do formy sprzed ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *