Aqua aerobik – zalety

 

Rido81/bigstockphoto.com

Aqua aerobik to forma aktywności, która cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Można z niej korzystać na basenach, w wybranych fitness klubach i na turnusach sanatoryjnych. Gimnastyka w wodzie zyskuje coraz więcej fanów, ponieważ jak żaden inny sport nadaje się dla każdego. Regularny aqua aerobik poprawia ogólna kondycję organizmu, wpływając też korzystnie na nasz wygląd. To jednak nie jedyne jego korzyści. Co jeszcze może nam dać ta forma aktywności? 

Gdy woda wspiera ruch

W czasie ćwiczeń w basenie woda przejmuje część ciężaru ciała i aktywnie pomaga nam ćwiczyć. Właśnie dlatego aqua aerobik jest częstą formą aktywności proponowaną w sanatoriach i na turnusach rehabilitacyjnych. Doskonale nadaje się dla osób starszych, schorowanych czy niepełnosprawnych pozwalając im cieszyć się ruchem. Oczywiście nie oznacza to, że radości z gimnastyki w wodzie nie mogą czerpać również młodzi i sprawni ludzie. Aqua aerobik idealnie nadaje się do modelowania sylwetki i walki z cellulitem, ponieważ poprawia krążenie i wpływa na kondycję całego naszego ciała. Trenerzy personalni zwracają uwagę, że woda nie tylko wysmukla, ale i odpręża oraz poprawia nastrój. Właśnie dlatego gimnastyka w wodzie okazuje się wspaniałym remedium na stres i napięcia mięśniowe. 

Aqua aerobik jest świetnym rodzajem aktywności dla wszystkich tych, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy. Woda stawia duży opór przy każdym ruchu nie obciążając nadmiernie mięśni. Ćwicząc w basenie spalamy więc więcej kalorii i nie grożą nam przy tym zakwasy. Dodatkowo tego typu ruch przyspiesza przemianę materii i pozwala skuteczniej pozbyć się toksyn z organizmu.

Co jeszcze może ci dać aqua aerobik?

Proces spalania tłuszczu wpływa również na redukcję cellulitu. Właśnie dlatego gimnastyka w wodzie jest tak popularna wśród kobiet. Na tego typu aktywności skorzysta jednak każdy. Aqua aerobik wzmacnia mięśnie i przyczynia się do poprawy postawy, ale przekłada się też na wzmocnienie serca i układu krwionośnego. Warto podkreślić, że aktywność w basenie to minimalne ryzyko kontuzji. To szczególnie ważne w przypadku osób starszych lub przechodzących rehabilitację. Woda z jednej strony odciąża bowiem organizm w czasie ruchu, a z drugiej stymuluje mięśnie dzięki dodatkowemu oporowi.

Aqua aerobik jako regularna aktywność angażuje wszystkie grupy mięśni zapewniając im równomierne obciążenie. Ponieważ ćwiczenia tego typu głęboko relaksują, pomaga pozbyć się napięć i poprawić ogólną kondycję całego ciała. Ćwiczenia w wodzie wpływają korzystnie na nasz wygląd i samopoczucie, ale niosą też korzyści tak kluczowym układom jak ten krwionośny czy kostny. Oczywiście aby w pełni wykorzystać potencjał aqua aerobiku należy postawić na regularne ćwiczenia, a trening nie powinien być krótszy niż 45 minut. Ze spełnieniem tych wymogów nie powinny mieć jednak kłopotu nawet osoby, które na co dzień nie przepadają za sportem. Ćwiczenia w wodzie nie są forsowne, przynoszą za to relaks, odprężenie i dużo radości. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *