Aquapunching

Trening na sali gimnastycznej może być męczący. Instruktorzy proponują więc nowe opcje na walkę ze zbędnymi kilogramami. Jedną z nich są intensywne ćwiczenia na basenie. Wykorzystując opór wodny, wykonywana jest dodatkowa praca mięśni, dlatego też efekty regularnych treningów widoczne są dużo szybciej. Nic więc dziwnego, że aquapunching jest coraz popularniejszy. Szczególnie w przypadku kobiet, które marzą o pięknie wyrzeźbionej sylwetce.

Mało kto przypuszczał, że boksowanie w wodzie może stać się fitnessowym hitem. Nowatorskie połączenie boksu, kickboxingu i innych sztuk walki zyskało już popularność na zachodzie, a teraz coraz częściej pojawia się w polskich klubach i siłowniach. Podczas zajęć wykonuje się serię wykopów, uderzeń oraz uników. Ćwiczenia prowadzone są w grupie, ale każdy ćwiczy sam. Aquapunching wygląda bardzo podobnie jak aeroboks, tylko z tą różnicą, że uczestnicy znajdują się w wodzie. Mimo, iż są to intensywne zajęcia, podczas których spala się nawet 1000 kalorii, ćwiczyć może każdy bez względu na wiek czy wagę.

Zalet tego treningu jest wiele. Po pierwsze aktywizacja niemal wszystkich partii mięśnie przez różnorodne ćwiczenia. Konieczne jest pokonanie oporu wody, co wymaga dodatkowego wysiłku. Regularne treningi aquapunchingu gwarantują poprawę kondycji. Usprawniania się także metabolizm. Niepotrzebna tkanka tłuszczowa znika z górnej części ciała i nóg, na rzecz tkanki mięśniowej. Co ważne, ćwiczenia w wodzie to większe bezpieczeństwo. Ryzyko kontuzji jest znaczenie niższe, a stawy mniej obciążone.

Aquapunching polega na walce z wyimaginowanym przeciwnikiem. Specjalny układ różnych ciosów oraz kopnięć powtarza się kilkakrotnie. Zajęcia są bardzo wyczerpujące i najczęściej trwają 45 minut. Przed głównym treningiem niezbędna jest dokładna rozgrzewka, która przygotuje mięśnie i stawy do ogromnej aktywności. Na koniec wykonywany jest stretching, czyli ćwiczenia rozciągające, szczególnie te partie mięśni, które były najbardziej eksploatowane podczas zajęć.

Trening aquapunching polecany jest każdemu, kto lubi duży wysiłek fizyczny. Także osoby, które chcą wrócić do formy po urazie, mogą skorzystać z tej opcji. Ćwiczenia w wodzie zniwelują ciężar oraz ewentualny ból przy gwałtownych ruchach. Aquapunching może być wstępem do kolejnych treningów. Doskonale poprawia wydolność naszego organizmu, a także zapewnia świetne samopoczucie, dzięki ogromnej dawce hormonów szczęścia, które uwalniają się na energicznych zajęciach fitnessowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *