Gyrokinesis

Nietypowy sposób na ruch, który zapewni odpowiednią dawkę energii. Ćwiczyć można wszędzie i w każdej pozycji, również na siedząco. Wzmocnij swoje mięśnie za sprawą Gyrokinesis. To nowa metoda ćwiczeń, która coraz częściej pojawia się w programach treningowych polskich klubów fitness.

Niemniej Gyrokinesis znane jest od lat siedemdziesiątych. Autorem programu był tancerz Juliu Horvath, który w ciekawy sposób chciał połączyć wiele technik. Gyrokinesis to bowiem kompilacja tańca, jogi, pilatesu, pływania oraz sztuk walki. Dzięki temu jednocześnie wykonuje się ćwiczenia wzmacniające tułów, rozciągające, poprawiające koordynację oraz kondycję. Trening angażuje wszelkie partie ciała. Pracują nawet głębokie mięśnie.

Gyrokinesis można ćwiczyć rano, od razu po przebudzeniu. Trening podzielony jest na trzy serie, na wykonanie których potrzeba około kwadransa. Należy wygodnie usiąść i zacząć od wykonywania grzbietów, następnie są skręty tułowia oraz skłony w bok. Kolejna seria to rozciąganie, krzyżowanie i prostowanie nóg. Program kończy się krążeniem tułowia i unoszeniem ramion. Nie ma żadnych przeciwwskazań wagowych w przypadku tego rodzaju treningu. Skierowany jest on dla osób intensywnie ćwiczących jako wstęp do treningu oraz dla seniorów jako forma aktywności fizycznej.

Przykładowe ćwiczenia gyrokinesis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *