Aerobic w wodzie

Szereg form areobikowych nie daje takich efektów, jak ćwiczenia wykonywane w wodzie. Pokonywanie oporu wody to dodatkowa korzyść z takiego treningu. A co najważniejsze, ćwicząc w wodzie nie obciąża się stawów. Każdy, nawet osoba niepełnosprawna jest w stanie uprawiać wodny sport, polepszając w ten sposób swoją kondycję i kształtując mięśnie. Popularny, szczególnie wśród kobiet, jest aerobic w wodzie. Prosta i bardzo przyjemna opcja na utratę zbędnych kilogramów. Godzina ćwiczeń na basenie to gwarancja spalenia aż 600 kalorii.

Aqua aerobic łączy elementy aerobiku z pływaniem. Nie są to skomplikowane ćwiczenia. A co ciekawe, podczas treningu nie odczuwa się zmęczenia, w porównaniu z zajęciami na sali gimnastycznej. Zamiast potu są różnorodne ćwiczenia fizyczne i dużo dobrej zabawy. Wszystko w rytm dynamicznej muzyki, by zachęcić do wspólnej zabawy na sportowo. Wodny aerobik jest świetną opcją dla osób, które nie przepadają za grupowymi treningami, podczas których widać umiejętności ćwiczących. W wodzie każdy ruch jest osłonięty taflą wody, co pozwala poczuć się bardziej swobodnie.

Aerobik w wodzie mają w swojej ofercie baseny przyhotelowe, jak i miejskie pływalnie kryte. Ten rodzaj aktywności narodził się pod koniec lat osiemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych. Inspiracją do stworzenia tego treningu były ćwiczenia rehabilitacyjne, wykonywane w wodzie. Dlatego też aerobic w wodzie zalecany jest przede wszystkim osobom starszym, które cierpią na bóle kości oraz stawów. Za sprawą siły wyporu wody, ciało człowieka jest lżejsze, więc wykonywanie większości ćwiczeń nie stanowi problemu. Ponadto w wodzie działa ciśnienie hydrostatyczne, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać prawidłową postawę.

Niemniej aqua aerobik to doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Regularne ćwiczenia w wodzie zapewniają redukcję tkanki tłuszczowej oraz poprawę wydolności organizmu. Dużą zaletą jest też redukcja cellulitisu. Skóra staje się bardziej jędrna i napięta. Znika stres, a uwalniająca się podczas wodnych zajęć endorfina, zapewnia dobre samopoczucie. Cały trening odbywa się bez obciążania stawów i kręgosłupa, więc jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą wrócić do formy po kontuzji lub ciąży. Aerobik w wodzie to bezpieczne i skuteczne ćwiczenia, które mimo braku potu, są intensywne. Wodny aerobik warto uprawiać przez cały rok, nawet gdy nie potrafimy pływać.

Komentarze
  1. Wasyl Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *