Droga do wymarzonej sylwetki

Jesienne, nudne wieczory sprzyjają spowolnieniu trybu życia. Deszczowe dni próbujemy przeczekać pod ciepłym kocykiem, z paczką chipsów, śledząc egzotyczne życie serialowych bohaterów. Przychodzi maj, w telewizji rozpoczyna się „sezon ogórkowy”, a jedynym wspomnieniem po polskiej złotej jesieni, jest skrzętnie odkładany wokół talii nadmiar tkanki tłuszczowej. W oczach pojawia się przerażenie, a w przeglądarce hasło „dieta cud”. Efekty jednak marne, a katusze ogromne. Co zrobić, aby temu dramatowi zapobiec?

Wykorzystać długie, chłodne wieczory do pracy nad wymarzonym ciałem. Każdy bowiem, bez względu na płeć, marzy o pięknej muskulaturze. Do osiągnięcia celu droga nie jest łatwa, jednak możliwa. Przede wszystkim należy postawić sobie konkretny cel, następnie dobrać odpowiedni dla siebie program treningowy.

Pamiętajmy, że aby ciężko wypracowane mięśnie, były widoczne pod opiętą koszulką, trzeba pozbyć się najpierw tkanki tłuszczowej, która te mięśnie skutecznie ukrywa. Istotną rolę w treningu mają zatem ćwiczenia aerobowe, o mniejszej intensywności, ale dłuższym czasem wykonywania, co powoduje spalanie zbędnych kilogramów. Kolejną zasadą jest, aby ćwiczenia wykonywać solidnie, bez pośpiechu, ponieważ nieprawidłowo wykonane będą jedynie stratą czasu, bez widocznych efektów.

Zacznij od łatwych ćwiczeń, a ich intensywność dostosuj do swoich możliwości, i zwiększaj ją z upływem czasu.

  • Połóż się na plecach, nogi postaw w rozkroku. Skrzyżuj wyprostowane ręce nad brzuchem i podnoś się wykorzystując do tego mięśnie brzucha, w taki sposób, jakbyś chciała dotknąć kolana, na przemian lewego i prawego.
  • Nie zmieniaj pozycji. Wyprostuj nogi, a ręce połóż pod pośladki. Podnoś obie nogi jednocześnie, możliwie najbardziej do pozycji pionowej. Napinaj przy tym mięśnie brzucha.
  • Podnieś jedną nogę jak najbardziej do pionu. Druga noga leży na ziemi. Spróbuj rękoma dotknąć łydki podniesionej nogi. Podnosząc się pracuj wyłącznie mięśniami brzucha.
  • Leżąc na plecach postaw nogi w rozkroku. Lewą nogę podnieś do góry, w taki sposób, aby kolano było zgięte pod kątem prostym. Ręce połóż za głowę i podnoś ją lekko do góry za pomocą mięśni brzucha. Powtórz ćwiczenie 10 razy na każdą nogę. Przy kolejnym powtórzeniu poza unoszeniem głowy, prostuj i zginaj naprzemiennie nogę w powietrzu.

Ćwiczenia należy rozpocząć od 10-15 powtórzeń, a całą serię wykonać co najmniej dwa razy. Pamiętajmy o rozgrzewce, aby przygotować mięśnie do wysiłku i uniknąć kontuzji.

Aby przyspieszyć proces uzyskania niecierpliwie wyczekiwanego efektu, warto urozmaicić trening ćwiczeniami spalającymi, które jednocześnie doskonale wpływają na kondycję, a także mogą być wykonywane z mniejszą intensywnością, jednak przez co najmniej 30-40 minut, tj. bieganie czy jazda na rowerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *