Jak wyrzeźbić sylwetkę?

Plan na siłowni dla początkujących

Uzyskanie pięknej sylwetki często kojarzy się nam z godzinami spędzonymi na ciężkich i mozolnych ćwiczeniach na siłowni oraz restrykcyjną dietą. Tymczasem, aby mieć piękne wyrzeźbione ciało, wystarczy zmienić tryb życia, zacząć zdrowo jeść i aktywnie spędzać czas. Trening pozwoli na zrzucenie zbędnych kilogramów i uzyskanie pięknego ciała, ale także zadba o dobre samopoczucie i zdrowie.

Piękne ciało jest obiektem pożądania nie tylko pań, ale i panów. Rzeźbę sylwetki należy rozpocząć od prawidłowej diety. Podstawą utraty wagi jest ujemny bilans energetyczny. Należy zatem obniżyć kaloryczność jedzenia, wprowadzić więcej produktów mlecznych, ale jednocześnie nie pozwalać sobie na głodowanie. Zmniejszenie kaloryczności musi być wprowadzane stopniowo, aby nie zablokować metabolizmu. Warto także zwrócić szczególną uwagę na jakość pożywienia. Trzeba pamiętać jednak, że gotowe schematy nie zdarzają się. W praktyce oznacza to, że trzeba poznać swój organizm i wiedzieć, co służy mu najlepiej.

Trening siłowy podczas walki o smukłe i piękne ciało ma na celu utrzymanie masy mięśniowej i podkręcenie metabolizmu. Trening nie może być lekki i przyjemny, wprost przeciwnie, powinien wycisnąć „siódme poty”. Do celu doprowadzą intensywne treningi i ćwiczenia aerobowe. Należy trenować różne partie mięśniowe jednocześnie dla uzyskania lepszych efektów. Wzrasta dzięki temu konsumpcja tlenu, a organizm spala wtedy więcej kalorii.

Decyzja o tym, jaki trening wybrać, zależy od potrzeb indywidualnych i tu przyda się osobisty trener. Dopasuje on odpowiednie ćwiczenia, ich połączenia i czas wykonywania do stanu zdrowia i stopnia zaangażowania trenującego.

Ważne jest także, aby zapewnić organizmowi właściwą suplementację. Należy uzupełniać witaminy i minerały, które wspomagają regenerację organizmu. Można stosować także reduktory tłuszczu, które można znaleźć niekoniecznie na aptecznej półce, lecz w domu. Przydatne będą takie produkty jak kawa, zielona herbata, grejpfruty oraz ostre przyprawy.

Doskonałe, indywidualne połączenie diety, suplementów oraz ćwiczeń jest gwarancją sukcesu, który przełoży się na piękną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *