Stiletto strength. Czy to jeszcze trening?

Aerobik na szpilkach to opcja dla wszystkich kobiet, które z gracją chcą prezentować się na wysokich obcasach. Nie każda bowiem kobieta ma wrodzony dar chodzenia w szpilkach, niekiedy potrzebny jest trening. Właśnie dlatego powstał stiletto strength, który nie ogranicza się do założenie szpilek, ale przede wszystkim uczy prawidłowej postawy, dzięki której nawet najwyższe obcasy nie będą stanowiły problemu.

Szpilki podczas stiletto strength potrzebne są jednak tylko pod koniec zajęć. Większa część treningu to ćwiczenia wzmacniające. Wysokie obcasy wymagają silnych mięśni brzucha, kręgosłupa i nóg. Konieczne jest też odpowiednie wyćwiczenie stóp oraz nauka równowagi. Wysokie obcasy, choć doskonale prezentują się na kobiecej stopie, niewłaściwie noszone mogą powodować kontuzje i zwyrodnienia. Zajęcia najczęściej kończą się na obcasach, kiedy to praktykuje się poznane zasady. Po kilku lekcjach w szpilkach można biegać oraz tańczyć.

Korzenie stiletto strength sięgają Stanów Zjednoczonych, gdzie moda na wysokie szpilki jest bardzo zauważalna. Instruktorzy postanowili to wykorzystać i stworzyć niezwykłą formułę aerobiku, która połączy przyjemne z pożytecznym. Lepsza kondycja, wymodelowana sylwetka oraz utrata niepotrzebnych kilogramów – to istotne zalety treningu. Ponadto dzięki stiletto strength chodzenie na wysokim obcasie nie będzie stanowiło żadnego problemu bez względu na podłoże i wysokość obcasa. Trening kształtuje nawyk utrzymywania odpowiedniej postawy, która ma odciążyć nadwyrężony kręgosłup, kolana i stopy. Najczęściej nieustanne noszenie wysokich obcasów kończy się kłopotami z kręgosłupem i bólami stawów. Poza tym stiletto strength to nauka chodzenia z gracją, co znacząco podnosi samoocenę.

Sama nazwa stiletto strength tłumaczona jest jako siła sztyletu, czyli szpilek na bardzo wysokich obcasach. Ćwiczenia cieszą się ogromną popularnością w salonach fitness na terenie USA i Kanady. Pojawiają się już w ofertach klubów europejskich. Jak każdy trening stiletto strength rozpoczyna się od rozgrzewki, która trwa około 5 minut. Intensywne ćwiczenia wykonuje się przez 30-45 minut. W głównej mierze są to ćwiczenia wzmacniające mięśnia tułowia, znane z zajęć pilatesu. Seria wymachów nóg, przysiadów przy ścianie oraz brzuszków – to podstawa takiego treningu. Na koniec nakłada się ulubione szpilki, by ćwiczyć pod okiem trenera piękny chód oraz potańczyć w rytm szalonej muzyki. To z pewnością przyda się w codziennym życiu. Trening kończy się ćwiczeniami odprężającymi. Regularne ćwiczenia na obcasach poprawią kondycją, zlikwidują zbędny tłuszczyk na biodrach, wyrzeźbią łydki oraz zagwarantują doskonałe samopoczucie.

Przykładowy trening stiletto strength:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *