Body Shaper

Body Shaper

Żyjąc w świecie konsumpcjonizmu i ułatwiania sobie życia na wszelkie sposoby bardzo łatwo jest zapomnieć się i obrosnąć tłuszczem. Coraz więcej samochodów, wind, możliwość robienia zakupów przez internet czy głównie siedzący tryb pracy większości młodych ludzi sprawia, że na świecie przybywa ludzi otyłych. Prym wiodą Stany Zjednoczone, gdzie według Centers for Disease Control and Prevention (CDC) (Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorób) 33.8% dorosłych obywateli USA jest otyła. Dotyczy to również 7% dzieci w wieku od 2 do 19 lat. W Polsce problem również istnieje. Według badań, aż 61% mężczyzn i 50% kobiet cierpi na otyłość i nadwagę.

Walczyć z tym należy jak najwcześniej, lecz głodówka nie jest tutaj rozwiązaniem. Dieta, jakkolwiek skuteczna, nie jest w stanie zagwarantować nam szczupłej sylwetki i dobrego samopoczucia. Z pomocą przychodzą nam wszelkiego typu siłownie czy studia fitness, które pozwalają rozruszać ciało, nie mówiąc już o poprawie zdrowia i humoru.

Wszystkie oferują rozmaite zestawy ćwiczeń, które można dopasować do każdego. Nad przebiegiem treningu czuwać może profesjonalny trener, który zawsze nam doradzi.

Do jednego rodzaju powyższych treningów zaliczyć można ćwiczenia Body Shaper, czyli ćwiczenia kształtujące całe ciało. Nacisk w tych ćwiczeniach położony jest na górne partie ciała, czyli plecy, ramiona i klatkę piersiową. Zwykle do tego rodzaju ćwiczeń stosowane są niewielkiej wagi hantle, obciążniki na nogi, gumy, stepy. Prowadzi to do wzmocnienia i ujędrnienia ciała oraz poprawy napięcia mięśniowego, czyli napięcia mięśni szkieletowych, co wpływa na postawę ciała. Dzięki wzmocnieniu mięśni spalamy więcej kalorii podczas dnia i pracujemy nad szybszą przemianą materii. Taki trening obciąża mięśnie i remineralizuje układ kostny, a co za tym idzie – zapobiega osteoporozie, która zaczyna się rozwijać po 35 roku życia.

Ćwiczenia prowadzone są w tempie umiarkowanym, dlatego łatwo o koncentrację i pełne skupienie się na dokładnym wykonywaniu czynności. Zwykle treningi podzielone są na różne stopnie zaawansowania, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Body Shaper skierowany jest do wszystkich, bez względu na płeć, wiek, wagę czy wydolność fizyczną.

Każde zajęcia rozpoczynają się od prostej rozgrzewki trwającej od 10 do 15 minut. Pozwala to na rozgrzanie mięśni i uniknięcie ewentualnej kontuzji. Następne są ćwiczenia wzmacniające ciało, zarówno w pozycji stojącej, jak i na macie. Koniec zajęć wieńczy kilka prostych ćwiczeń pozwalających mięśniom na rozciągnięcie się.

Wszelkie osoby, które mają problemy ze stawami bądź kręgosłupem, powinny zasięgnąć opinii lekarza przed tego typu ćwiczeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *