Tabura

Smukłe i umięśnione ciało wymaga sporej pracy. Tylko połączenie ćwiczeń i diety gwarantuje piękny wygląd, jaki prezentują gwiazdy na okładkach magazynów. Jednak rozpoczęcie treningów nie jest proste. Zawsze znajdą się ważniejsze sprawy, które uniemożliwiają nam spędzenie godziny na siłowni. Powodem takiego zachowania może być fakt, że dany sport nie sprawia nam przyjemności. Nie można się zniechęcać. Należy poszukiwać swojej formy fitnessowej. A jest ich tak dużo, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, więc uprawienie sportu nie będzie obowiązkiem tylko ogromną frajdą. Nowością i wielkim hitem jest tabura – zajęcia taneczne z elementami boksu, inspirowane afrykańską kulturą.

Tabura to nowa opcja ćwiczeń, powstała z połączenia tradycyjnego treningu aerobowego i bokserskiego z elementami afrykańskiego, etnicznego tańca. Taka synteza od razu znalazła poparcie wśród klientów klubów fitness, którzy szukają innowacyjnych programów. Urozmaicone zajęcia nie pozwalają na nudę, a za każdym razem wykonuje się coś nowego. Tabura określana jest mianem następczyni kultowej już zumby, w której inspiracją były tańce latynoamerykańskie. Wcześniej natomiast modna była capoeira, będąca mieszanka tańca i brazylijskich sztuk walki.

Zajęcia tabura to bardzo żywiołowe i intensywne ćwiczenia. Ich autorką jest amerykańska instruktorka fitness, Reign Hudson. Wpadała ona na pomysł programu po nauce tańca zachodnioafrykańskiego oraz uzyskaniu certyfikatu z tae bo. Zależało jej na połączeniu dwóch ulubionych form ćwiczeń i tak powstała bardzo już popularna w USA, tabura. Elementy tańca, kickboxingu oraz różnych sztuk walki sprawiają, że trenuje całe ciało. Wszystkie partie mięśni są angażowane i pobudzane do działania. Trening odbywa się przy akompaniamencie afrykańskich dźwięków, np. kongijskich bębnów lub tamtejszej muzyki house.

Zadaniem tabury jest dobra zabawa oraz poprawa kondycji. Program opiera się na seriach wykopów, uderzeń oraz skłonów. Niezwykle energiczne ćwiczenia, wykonywane w szybkim tempie, sprawdzają się w przypadku osób bardzo aktywnych, które lubią się spocić. W ciągu godzinnego treningu można spalić nawet 1000 kalorii. Redukcja tkanki tłuszczowej to nie jedyna zaleta tego programu. Ćwiczenia fitness wspomagają pracę serca, obniżają ciśnienie krwi oraz poprawiają wydolność i kondycję fizyczną. Ciało staje się jędrniejsze, mięśnie mocniejsze, a uwolnione w czasie treningu hormony szczęścia zapewniają doskonałe samopoczucie.

Przykładowy trening tabura:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *