Bokwa fitness

Bokwa fitness

Kluby fitness cały czas udoskonalają swoją ofertę, by zachęcić jak najwięcej osób do aktywności fizycznej. Szeroka gama zajęć z instruktorem sprawia, że każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Jeszcze do niedawna rekordy popularności biła zumba, czyli taniec połączony z intensywnym wysiłkiem. Obecnie najnowszym krzykiem mody w dziedzinie fitnessu jest bokwa. Zajęcia stawiają na indywidualizm i dobrą zabawę w rytm żywiołowej muzyki. Poza tym to idealny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów przed latem.

Bokwa nie ma ograniczeń wiekowych, każdy kto chce zrobić coś dla swojego ciała, może uczestniczyć w ćwiczeniach. Podstawowa sprawność fizyczna, poczucie rytmu i chęci do działania – to wystarczy, by bokwa była przyjemną formą na spędzenie wolnego czasu. Osoby, które nigdy nie uczestniczyły w takim treningu, powinny wiedzieć, że to nie są typowe zajęcia sportowe przy muzyce. Instruktor nie narzuca konkretnego układu kroków. W bokwie stawia się na swobodę, to ćwiczący ustala sobie własną formę zajęć – powinien poczuć muzykę i podążać za rytmem w swoim, indywidualnym tempie.

Bokwa na całym świecie wygląda taka samo. Również figury, jakie ją charakteryzują są uniwersalne. Dzięki czemu po kilku treningach nie ma przeciwwskazań, by ćwiczyć również w domu, już bez udziału trenera. Energiczna zabawa przy muzyce przyciąga tłumy. Każdy pragnie połączyć przyjemny trening z utratą kalorii. A na godzinnych zajęciach bokwy można spalić nawet 1200 kcal. Znacznie więcej niż na tradycyjnym aerobiku.

Bokwa  to ćwiczenia przy muzyce latynoamerykańskiej, afrykańskiej oraz house. Instruktorzy bokwa fitness zachęcają do uczestnictwa w zajęciach ze względu na niski poziom skomplikowania figur, które są połączeniem liter, numerów, a także znaków amerykańskiego języka migowego. Dokładniej mówiąc jest to połączenie kick boxingu i afrykańskiego tańca wojennego. Oba te elementy składają na niezwykłe zajęcia fitnessowe, które prowadzone są przy bardzo dynamicznych dźwiękach. Bokwa uczy koordynacji, poprawia kondycję. Dzięki pracy wszystkich partii ciała, mięśnie zostają wzmocnione, a tkanka tłuszczowa spalona. Regularne ćwiczenia pozwalają na osiągnięcie doskonałych rezultatów w postaci zgrabnej i wyrzeźbionej sylwetki.

Bokwa, to ćwiczenia dla każdego:

YouTube Preview Image

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.