Orbitreki

orbitrek fitness

Szeroka gama urządzeń do ćwiczeń często prowadzi do dylematu przy wyborze najwłaściwszego dla nas. Bieżnia, rowerek, stepper i wiele innych. Każdy zapewnia określone efekty w postaci wyrzeźbienia danej partii mięśni. Jednakże coraz więcej osób decyduje się na wykonywanie treningu na mniej znanym urządzeniu, jakim jest orbitrek.

Ten rodzaj sprzętu pozwala pracować nad całym ciałem. Umożliwia spalanie tkanki tłuszczowej z najbardziej newralgicznych punktów ciała, jak brzuch czy uda. Orbitrek, znany także jako trenażer eliptyczny, daje możliwość przeprowadzenia treningu cardio. Sprzęt ten ceniony jest ze względu na swoją skuteczność, często większą niż jogging czy jazda na rowerze. Wynika to z kompleksowości orbitreka. Jednocześnie pozwala wykonywać ćwiczenia symulujące wchodzenie po schodach, tak samo jak w przypadku steppera oraz umożliwia trening jak na rowerku stacjonarnym i bieżni.

Jedną z zalet orbitreka jest fakt, że może na nim ćwiczyć niemal każdy. Nie ma przeciwwskazań, co do wieku czy wagi osoby korzystającej z urządzenia. Ćwiczenia są również łatwe w wykonaniu, co nie zniechęca przy rozpoczynaniu kuracji odchudzającej. Poza tym orbitrek pozytywnie działa na prace stawów, dlatego zalecany jest dla osób cierpiących na bóle bioder, kolan czy też pleców. Trening na tym sprzęcie chroni także przed osteoporozą. Jednak największą zaletą tego przyrządu jest duża ilość spalanych kalorii podczas wykonywania ćwiczeń, ponad 13 kcal na minutę. Dlatego trening z orbitrekiem daje efekt w postaci zgrabnej i smukłej sylwetki. W trakcie treningu pracuje całe ciało, a najbardziej mięśnie ud, pośladków, łydek i klatki piersiowej. Choć w mniejszy stopniu, ale również są zaangażowane górne partie mięśni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.