Boot Camp Fitness

Intensywne i przynoszące niezwykłe efekty ćwiczenia – tak w skrócie można opisać Boot Camp Fitness. Ta opcja podbiła już Stany Zjednoczone, teraz przywędrowała na Stary Kontynent, gdzie zdobywa kolejnych fanów. Boot Camp Fitness to prawdziwy wycisk. Kojarzy się z ciężkimi, wojskowymi treningami. A więc, jeśli poszukujesz naprawdę mocnego zestawy ćwiczeń, ostrego trenera i wielu litrów wylanego potu to koniecznie zapisz się na tego typu zajęcia.

Korzenie Boot Camp Fitness wywodzą się od treningu amerykańskich komandosów, którzy przechodzą mordercze treningi, by dostać się do armii. Rekruci muszą uporać się ze szkoleniem potocznie określanym jako Boot Camp. Instruktorzy fitness postanowili stworzyć na wzór wojskowych ćwiczeń ogólnorozwojowy program dla każdego, kto lubi mocno się zmęczyć.

Boot Camp Fitness opiera się na ćwiczeniach interwałowych. Podczas godzinnego treningu wykonuje się zarówno ćwiczenia siłowe, jak i wydolnościowe. Najlepsze efekty dają zajęcia w małych grupach, maksymalnie dziesięcioosobowych. Odpowiedni trening może prowadzić wyłącznie profesjonalnie wyszkolony trener. Zajęcia mogą odbywać się w sali gimnastycznej oraz na świeżym powietrzu. Właśnie ta druga opcja najczęściej spotykana jest w USA. Całkowite szkolenie kończy się po ośmiu tygodniach. Przez ten czas kursanci codziennie rano muszą stawić się na bardzo intensywnym treningu. W ciągu zajęć spala się bowiem nawet 1000 kalorii.

Przed rozpoczęciem treningu, każdy z uczestników musi zadeklarować się, na jakim poziomie sprawności się znajduje. Od tego zależy, jak będzie wyglądał jego trening. Standardowo najpierw jest 10 minut na rozgrzewkę. Następnie są główne ćwiczenia, które trwają maksymalnie 40 minut. Wykonuje się szybkie biegi, serie pompek, wiele wypadów, przysiadów oraz brzuszków, a także czołganie się i etc. Każdy trening to mnóstwo wylanego potu. Przerwy są krótkie, a ćwiczenia uczą przekraczania własnych barier. Zajęcia kończą się kilkuminutowym stretchingiem. Wszystko odbywa się w zespole, co dodatkowo mobilizuje do działania. Boot Camp Fitness to ćwiczenia dla osób o dużej sprawności fizycznej, które lubią pracować w grupie i nie boją się podejmować nowych wyzwań. Po dwóch miesiącach ciężkiej pracy nabiera się kondycji oraz rzeźby. Dobrą formę podtrzymywać należy regularnymi ćwiczeniami o różnym stopniu intensywności.

 

Przykładowe ćwiczenia Boot Camp:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *