Ćwiczenia na cellulit

Cellulit dotyka wiele kobiet, nie tylko tych borykających się z nadmiarem kilogramów. Również osoby o szczupłej sylwetce w newralgicznych punktach swojego ciała mają widoczną „pomarańczową skórkę”. Walka z cellulitem wymaga zaangażowania oraz konsekwencji w działaniu. Istotne są zarówno ćwiczenia fizyczne, jak i odpowiednia dieta, bogata w owoce i warzywa. Do tego warto również stosować wyszczuplające kosmetyki, które wygładzą skórę.

Przyczyną powstawania cellulitu jest nieprawidłowe krążenie. Można je poprawić, spacerując codziennie przynajmniej godzinę. Pomocne są również intensywny marsz, bieganie, jazda na rowerze lub pływanie. Aktywność fizyczną z czasem należy zwiększać o bardziej skonkretyzowane ćwiczenia.

Trening antycellulitowy powinien być dostosowany do partii ciała, nad którymi chcemy pracować. Serie przysiadów sprawdzą się w przypadku likwidowania pomarańczowej skórki na udach. Do ćwiczeń można wykorzystać piłkę. Umieszczona między udami, zwiększa efektywność ćwiczeń. Zaleca się także przysiady sumo. Duży rozkrok i naprzemienne unoszenie nóg na wysokość talii wzmocni mięśnie ud. Podobnie działają ćwiczenie w półprzysiadzie. Przy prostych plecach trzeba wytrzymać kilkanaście sekund.

Na pośladki działają wymachy nóg w obu kierunkach. Dobrym ćwiczeniem jest także unoszenie ugiętych nóg do klatki piersiowej – pozycja leżąca, głowa lekko uniesiona, ręce splecione na karku, mięśnie pośladków mocno napięte. Wypychanie nóg ku górze w pozycji klęku podpartego również dobrze kształtuje pupę.

Cellulit pojawia się też na brzuchu. Zwalczyć go można regularnie kręcąc hula-hop. Niezawodne są też brzuszki oraz głębokie skłony, dzięki którym wyrzeźbisz mięśnie brzucha. Ćwiczyć należy przyjemniej trzy razy w tygodniu przez pół godziny. Każdy trening należy poprzedzić rozgrzewkę, a zakończyć rozciąganiem. Wówczas nieprzyjemne kontuzje oraz zakwasy nam się nie zdarzą.

Siedzący tryb życia, stres oraz spożywanie dużej ilości przetworzonej żywności sprzyja powstawaniu cellulitu. Problem ten dotyka głównie kobiety ze względu na inną budowę ciała, zwłaszcza w kwestii nabierania „tłuszczyku”. Tylko cierpliwość i systematyczność można sprawić, że nieestetyczna skóra nabierze jędrności, a tkankę tłuszczową zastąpią mięśnie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.