FIBO 2013

Targi FIBO to chyba najbardziej znane, największe i najbardziej prestiżowe targi branży fitness w Europie. Tradycyjnie odbywają się one w Essen w zachodnich Niemczech, jednak tegoroczna edycja, wyjątkowo, miała swoje miejsce w Kolonii. Na targach odbywających się w dniach 11-14 kwietnia 2013 roku mogliśmy podziwiać muskulaturę mistrzów kulturystki, piękne, rozpalające gości mistrzynie fitness, pokazy taneczne i wiele innych atrakcji.

Wszystko to oczywiście w celu rozreklamowania najnowszych produktów branży kulturystki oraz fitness, a w hali mogliśmy spotkać stoiska wszystkich liczących się producentów odżywek i suplementów oraz innych produktów związanych z tą branżą. Hala targowa, w której odbywały się zawody, pękała w szwach.

Ten rok był dla targów FIBO wyjątkowy. Nowe miejsce odwiedziło ponad 670 producentów z prawie 40 krajów. Wiele nowości oraz innowacyjnych produktów znacząco podniosło poziom imprezy, czyniąc z niej spektakularne i z pewnością niezapomniane wydarzenie. Niemalże każdy producent odżywek oraz suplementów zaprezentował coś nowego. Duże emocje wzbudziły również reedycje znanych i lubianych już wcześniej produktów. Najlepszą reklamą dla producentów była niewątpliwie muskulatura sponsorowanych przez nich zawodników.

Odżywki i suplementy na targach miały szeroką reprezentację, największe zainteresowanie wzbudziło stoisko amerykańskiej firmy Activlab USA. Szeroki wachlarz produktów zapewniał im wielu potencjalnych klientów. Ciekawostką były też tabletki musujące Flezactibe oraz Electractive.

Spośród sprzętu treningowego niewątpliwie wyróżniała się innowacyjna bieżnia ARTIS. Produkt ten, wywodzący się z firmy TechnoGym, jest przeznaczony do profesjonalnych ćwiczeń cardio. Z pewnością za jakiś czas będziemy go mogli znaleźć w każdej większej, dobrze wyposażonej siłowni. Największą zaletą tego produktu jest jego elektronika. Zarządzanie treningiem m.in. poprzez kontakt z trenerem lub z innymi trenującymi, ma być zapewnione przez aplikację Wellnes Cloud, napisaną przez producentów sprzętu. Bieżnia dzięki temu będzie mogła łączyć się z każdym urządzenie działającym na systemach Windows 8, a także Android. Oprócz tego reszta sprzętu przeżyła tylko lifting. Niestety poza nielicznymi przypadkami brak było rewolucyjnych rozwiązań.

Wieczorną część targów zdominowały liczne pokazy oraz zawody kulturystyczne, fitness a także strongman. Wygrana w jednym z konkursów zapewniała nawet przepustkę do startu w zawodach Mr. Olympia 2013. Naprawdę było na co popatrzeć. Wszyscy startujący zawodnicy pokazali doskonałą formę i bezsprzecznie zmotywowali gości do treningów.

Koniec targów, jak to zwykle bywa w takich okolicznościach, przyniósł ze sobą wyprzedaże promowanych produktów. Największe obniżki cen odzieży sportowej sięgały nawet 70% ceny. Wielu wystawców rozdawało również koszulki oraz gadżety promujące swoje produkty. Targi FIBO 2013 były wspaniałym sportowo-handlowym wydarzeniem, a najlepszą rekomendacją tego stwierdzenia jest fakt, że w ciągu ich trwania odwiedziło je aż 96 tysięcy osób. Nie pozostaje więc nic innego jak wybrać się na FIBO także za rok.

Relacja z targów FIBO 2013:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *