Jak ćwiczyć uda?

Mówi się, że najtrudniejszą partią do ćwiczeń są uda. Wiele kobiet cierpi z powodu masywnych nóg i pozbycie się dodatkowych centymetrów wymaga wzmożonej pracy. Ponadto źle dobrane ćwiczenia mogą zwiększyć objętość mięśni, więc uda będą optycznie jeszcze większe, dlatego w tym przypadku warto skonsultować się z trenerem, który dobierze odpowiedni program do naszych możliwości i sylwetki. Niemniej jest kilka standardowych ćwiczeń, dzięki którym można wysmuklić uda w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Warunkiem skuteczności ćwiczeń jest zbilansowana dieta. Jeśli w jadłospisie znajduje się wiele przetworzonych produktów, a mało warzyw i chudego mięsa, żadne ćwiczenia nie przyniosą efektów. W przypadku redukcji tkanki tłuszczowej niezbędny jest deficyt kaloryczny, więc należy spożywać mniej kalorii niż w ciągu dnia będziemy spalać. Zazwyczaj obniżka o 500 kalorii da wymarzone rezultaty. Dodając do tego bieganie bądź rower, w ciągu miesiąca uda staną się smuklejsze.

Ponadto dobrą opcją są spokojnie ćwiczenia, które bardzo łatwo wykonać w domu. Wystarczy położyć się na podłodze i wykonywać wymachy nóg do linii bioder. Najpierw jedną, później drugą nogę. Co ważne, ruch musi być powolny, a noga w spoczynku musi być zgięta w kolanie. To ćwiczenie należy wykonywać seriami, po trzech minutach zaleca się minutową przerwę.

Innym ćwiczeniem na uda są wymachy nóg w podporze na kolanach. Wówczas nogi unosi się do boku oraz w górę, angażując dodatkowo pośladki.

Natomiast najbardziej popularnym ćwiczeniem na uda i pośladki są przysiady. Warto wykonywać różne wersje tego klasycznego ćwiczenia, czyli ze złączonymi stopami oraz w dużym rozkroku. Tutaj również należy pamiętać o wolnym tempie.

Jeszcze jednym polecanym ćwiczeniem, które wpłynie na nasze uda jest klasyczny mostek wraz z unoszeniem bioder. Ważne, aby ciało od klatki piersiowej do kolan było ułożone w jednej linii. Dodatkowo można zastosować delikatne obciążenie, np. 2-kg hantelek położony na dolną część brzucha. Wznosy najlepiej wykonywać licząc do trzech, wytrzymać kilka sekund na górze i wrócić na podłogę równie wolno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *