Jak żyć zdrowiej?

 

ia_64/bigstockphoto.com

Istnieje kilka żelaznych zasad, które każdy powinien wdrożyć, by cieszyć się zdrowie i atrakcyjną sylwetką. Po pierwsze – zbilansowana dieta, bogata w świeże warzywa i owoce. Po drugie – wypijanie dwóch litrów płynów dziennie, by właściwie nawodnić organizm. Po trzecie – regularna aktywność fizyczna, dzięki której utrzymamy właściwą wagę.

Takie podstawy są dobry kierunkiem, by wieść zdrowy tryb życia i cieszyć się z pozytywnej energii każdego dnia. Nasza dieta i nawyki mają bardzo duży wpływ na ogólne samopoczucie, jednak to nie wszystko. Poniżej trzy również ważne zasady, po wdrożeniu których szybko poczujemy się jeszcze lepiej.

Wiem, co jem

Czytanie etykiet to najlepsza droga do wyeliminowania szkodliwych produktów z naszego jadłospisu. Mając świadomość składu popularnych ciastek lub jogurtu poszukamy zamienników z mniejszą ilością niepotrzebnego cukru. Nadmiar węglowodanów to największych problem, który prowadzi do przybierania na wadzę. A nadprogramowy cukier znajduje się nie tylko w słodyczach, ale również w ketchupie, pieczywie, serkach homogenizowanych czy sokach.

Bez stresu znaczy zdrowiej

Stres to element życia każdego z nas, ale jego nadmiar bywa bardzo szkodliwy, bo obniża chęć do życia i opóźnia metabolizm. Jednak ze stresem można sobie radzić. Po pierwsze wskazane są ziołowe herbatki, szczególnie melisa, dzięki którym ukoimy nerwy po ciężkim dniu. Na stres świetnie działają też ćwiczenia oddechowe, które pozwalają pozbyć się negatywnych emocji. Pamiętajmy, że złe samopoczucie zniknie po 30-miutowym spacerze.

Bezcenny sen dla zdrowia i urody

Przynajmniej 7 godzin snu gwarantuje rześki i przyjemny poranek. Organizm każdego dnia potrzebuje regeneracji, dzięki której ma nową porcję energii do działania. Po dobrze przespanej nocy mamy większą ochotę na aktywność fizyczną i umysłową, dlatego warto dbać o przyjemny sen i cieszyć się zdrowiem. Ponadto jego brak wpływa na zmniejszenie tolerancji glukozy, co utrudnia utrzymanie prawidłowej wagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *