Lina treningowa battle rope

shmeljov/bigstockphoto.com

Trening z linami to jedna z aktywności, jakie podejmują osoby trenujące popularny crossfit. Lina battle rope to prawdziwy hit ostatnich miesięcy. Wykorzystywana jest nie tylko w profesjonalnych klubach, ale także w domowych siłowniach.

Trening z linami ma charakter wytrzymałościowo-siłowy i dopiero od niedawna stał się jednym z punktów planu treningowego crossfit. Battle rope cieszy się coraz większą popularnością ze względu na efekty, jakie daje. Ćwiczenia z linami angażują całe ciało i są aktywnością dynamiczną, ale głównie skupiają się na mięśniach rąk i górnych partii ciała. Jednak wykonywane ruchy angażują również mięśnie brzucha, pleców, pośladków, a także kończyny dolne. Oprócz poprawy kondycji i spalenia kalorii trening z linami znacząco wpływa na poprawę koordynacji ruchowej.

Trening polega na wykonywaniu różnego rodzaju ruchów z liną, takich jak unoszenie, biczowanie, przeciąganie, kręcenie, wykonywanie przysiadów, ruchów falujących, a także skakanie. Trenować z linami można w pojedynkę lub na zasadzie rywalizacji w grupach.

Trening odbywa się z reguły z wykorzystaniem jednej liny. Ma ona od 9 do 12 metrów długości i waży od 9 do 18 kilogramów. Im cięższa lina, tym trudniej wprawić ją w ruch i więcej wysiłku potrzebuje osoba trenująca. Liny posiadają antypoślizgowe uchwyty, co zapewnia bezpieczeństwo ich użytkowania. Ćwiczenia z linami warto wykonywać co najmniej 2 razy w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *