Steppery

stepper fitness

Dbanie o sylwetkę jest istotnym elementem w utrzymywaniu witalności naszego organizmu. Metod na wypracowanie kondycji jest wiele. Jedną z nich są ćwiczenia przy użycie specjalnego sprzętu. Urządzenia te dostępne są przede wszystkim na siłowni. Jednak niektóre z nich można śmiało wykorzystać w domowym zaciszu samodzielnie wybierając godziny oraz intensywność ćwiczeń, oszczedzając przy tym pieniądze.

Do takich urządzeń z pewnością można zaliczyć stepper. Umożliwia on przeprowadzenie treningu aerobowego, emitującego wchodzenie po schodach.  Systematyczne wykonywanie ćwiczeń na stepperze pozwoli pozbyć się tkanki tłuszczowej oraz utrzymać dobrą formę. Ponadto stepper pozytywnie działa na układ krążenia oraz podnosi wydolność oddechową płuc. Na stepperze pracują głównie dolne partie ciała, czyli pośladki, łydki oraz mięśnie brzucha. W ten sposób, dzięki treningom na tym urządzeniu zyskać można jędrną i ukształtowaną pupę, zgrabne nogi oraz płaski brzuch. Taki zestaw korzyści zdecydowanie bardziej odpowiada kobietom, dlatego też stepper bardzo często wchodzi w skład wyposażenia klubów fitness dla pań.

Wśród zalet tego sprzętu wymienić należy niewielki rozmiar. Stepper zajmuje niewiele miejsca, zmieści się pod łóżko czy do szafy. Inną zaletą jest koszt urządzenie – relatywnie niski w porównaniu z innymi przyrządami do ćwiczeń. Najtańsze steppery kosztują 150 zł, najdroższe około 400 zł. Dzieli się je na mini steppery, które wyposażone są tylko w podstawę do ćwiczeń oraz steppery z kolumną, gdzie wyświetlane są informacje o prawidłowości wykonywanych ruchów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.