Street Fit

Zdrowe i smukłe ciało to marzenie wielu z nas. Dbanie o sylwetkę stało się modne. Studia fitness nie narzekają zatem na brak klientów. Konkurencja jest jednak silna, dlatego też kluby prześcigają się w uatrakcyjnianiu swojej oferty. Nowoczesne zajęcia z najlepszymi instruktorami mają być gwarancją dobrej zabawy podczas ćwiczeń i wymiernych efektów w postaci spalenia tkanki tłuszczowej. W ostatnim czasie do najmodniejszych zajęć fitness należała zumba, niesłabnącą popularnością cieszy się też spinning. Kolejną nowością, która także może być areobikowym hitem, jest street fit. Ten taneczno-fitnessowy program wywodzi się z ulic Wielkiej Brytanii i opiera się na układach miejskich tancerzy.

Nowa dyscyplina przebojem weszła do programów fitnessowych w zachodniej częściej Europy. Teraz także w Polsce zdobywa zwolenników. Street fit to wybuchowa mieszkanka tańca i ćwiczeń spalających tłuszcz. Instruktorzy zapewniają przyjemną godzinę ćwiczeń, opartych przede wszystkim na żywiołowych ruchach tanecznych, podpatrzonych u angielskich grup tanecznych, jak np. ”Diversity” czy “Flawless”. Inspiracji do tworzenia kolejnych układów ćwiczeniowych nie brakuje – afrykańskie, orientalne elementy także mogą pojawiać się na street fit, by uatrakcyjnić cały układ. Nieograniczone możliwości to jedna z zalet tanecznego aerobiku, który zawsze czymś zaskakuje.

Na zajęciach street fit pracują niemal wszystkie partie mięśni, a kalorie spalane są podczas ciekawej i intensywnej chorografii. W ciągu jednych zajęć spalić można nawet 800 kcal.  Efektem regularnych ćwiczeń street fit jest poprawienie krążenia krwi, lepsze samopoczucie i koncentracja oraz wyrzeźbione, wzmocnione mięśnie. Dynamiczne zajęcia sprawią, że nie można się na nich nudzić. Ostre ruchy taneczne to sposób na zgubienie zbędnych kilogramów oraz poprawienie kondycji. Każdy może uprawić street fit, wystarczą chęci i poczucie rytmu. Zajęcia tego typu doskonale sprawdzają się również na świeżym powietrzu. Podczas słonecznych dni w rytm żywiołowej muzyki można tracić tłuszcz i dobrze się bawić. Street fit to zajęcia dla osób, które kochają taniec i ruch oraz nie boją się nowych wyzwań.

Trening Street Fit:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *