Trener osobisty – pod czujnym okiem specjalisty

Trening ogólnorozwojowy

Umięśnione i szczupłe ciało wymaga ciężkiej pracy. Wiele godzin treningów przyniesie zamierzone efekty, ale niezbędna jest silna motywacja do regularnych ćwiczeń, tylko wtedy rezultaty będą zadowalające. Początkowa motywacja, która powstaje przez nieustanne oglądnie pięknych ciał w telewizji i na okładkach czasopism, mija po kilku treningach. Osobą, która może ją podtrzymać jest trener osobisty, dlatego coraz więcej osób korzysta z tego typu usług. Jasne komendy, powtarzane setki razy, szczera rozmowa i świadomość, że ktoś na nas patrzy – takie czynniki sprawiają, że trudno się poddać, nawet podczas wyjątkowo ciężkiego treningu. A na koniec jest wzajemne szczęście, że udało się dokonać niemożliwego.

Pod czujnym okiem specjalisty pewne będzie, że wykonywane ćwiczenia są właściwie. Trener dbać będzie o poprawność treningu oraz dopasuje go potrzeb indywidualnego klienta. Najczęściej, zwłaszcza na początku kuracji, trener gani ćwiczącego, wytykając błędy i brak wystarczającej liczby powtórzeń. Z czasem jednak, gdy trening nie będzie już obowiązkiem, a przyjemnością, trener pochwali za pierwsze sukcesy.

Gdzie szukać osobistego trenera?

Niemal każda siłownia i klub fitness ma w swojej ofercie tego typu usługi. Często też trenerzy działają na własną rękę. Jeżeli potrzebujesz silnej motywacji, by utrzymać regularność ćwiczeń, trener osobisty będzie doskonałym rozwiązaniem. Wspólne ćwiczenia jednak sporo kosztują. Koszt jest bardzo zróżnicowany i zależy od renomy i popularności danego trenera, ale minimalne to 60 zł za godzinę treningu.

Program ćwiczeń indywidualnych

Na pierwszym spotkaniu z trenerem ustalone zostaną cele spotkań, miejsce ćwiczeń oraz jego częstotliwość. Bardzo istotną kwestią są przeciwwskazania zdrowotne. Trening może być skuteczny tylko wtedy, gdy będzie bezpieczny, dlatego każdy trener osobisty bardzo dokładnie sprawdza wszelkie dolegliwości, które mógłby wywołać poważniejsze kłopoty przy wykonywaniu określonych ćwiczeń. Trener sprawdza także skład masy ciała. Za pomocą specjalnej wagi określa się poziom wody w organizmie oraz tkanki tłuszczowej i mięśniowej. Dopiero wtedy profesjonalny trener osobisty może przygotować właściwy zestaw ćwiczeń, który zapewni wymierne korzyści. Brak badań może oznaczać, że taka osoba nie jest sumiennym trenerem i może warto poszukać innego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *