Trening na platformie wibracyjnej

Trening na platformie wibracyjnej

Jeśli lubisz eksperymentować z różnymi formami aktywności fizycznej, z pewnością musisz wypróbować ćwiczenia na platformie wibracyjnej. Jest duża szansa, że to rozwiązanie dołączy do twojego repertuaru sposobów na zrzucanie zbędnych kilogramów i utrzymanie sylwetki w formie.

Obecnie siłownie i kluby fitness oferują całą gamę możliwości pracy nad ciałem. Aerobic, pilates, basen, bieżnia, itd. Wszystko jest w zasięgu ręki. Do tego zestawu całkiem niedawno na stałe dołączyły treningi wibracyjne. Co to takiego? Już spieszę z wyjaśnieniami. To nic innego jak ćwiczenia na specjalnej platformie, która wprawiana jest w specyficzny ruch, a jej wibracje przekazywane są na całe ciało. W ten sposób do pracy pobudzane są wszystkie mięśnie, nawet te głębokie. W sumie stymulacji podlega aż 96 proc. mięśni. Automatycznie wymuszane są ich drgania, a więc kroki do kształtowania figury.

Skąd pochodzi ten rodzaj treningu. Już w 1960 roku powstał za naszą zachodnią granicą. Wówczas była to metoda mająca na celu zrehabilitowanie stawów w ograniczonym czasie. Z czasem dokonano odkrycia, że samoistne skurcze mięśniowo-nerwowe wpływają na kondycję mięśni, ich siłę i elastyczność. Na takim fundamencie można było budować. W ten sposób opracowano maszynę, która pomaga, nawet przy małym nakładzie pracy, zachować w formie mięśnie.

Ćwicząc na platformie wibracyjnej jednak, wcale nie należy być biernym. Jednocześnie można wykonywać szereg innych, towarzyszących ćwiczeń, których efekty, dzięki wibracjom, będą nasilone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.