Upał a aktywność fizyczna

LigthField Studios/bigstockphoto.com

Ćwiczenia fizyczne to samo zdrowie, jednak są momenty, kiedy trzeba wykonywać je z głową. Upały to trudny czas dla wszystkich. Nieraz ciężko jest wstać z łóżka, gdy zmęczenie wysoką temperaturą daje się we znaki. Dlatego, jeśli zdecydujesz się ćwiczyć, mimo ciężkich warunków pogodowych – rób to z głową!

Ćwiczenia podczas upałów – tak czy nie?

Choć wysokie temperatury są trudne do wytrzymania, nawet leżąc na kanapie, to wcale nie oznacza, że śmiałkowie chcący zadbać o swoją kondycję muszą odpuścić i poczekać na jesienną aurę, by rozpocząć ćwiczenia. Jest jednak kilka wskazówek dla odważnych, których powinni oni przestrzegać, by zadbać nie tylko o figurę, ale również o swoje bezpieczeństwo.

Wybieraj odpowiednie godziny

Jeśli zdecydujesz się ćwiczyć – nie rób tego w godzinach szczytu. Wstań wcześnie rano, tak by wrócić do domu przed 10, albo zdecyduj się na wieczorne ćwiczenia, po godzinie 19. Wystrzegaj się jednak uprawiania sportu w ciągu dnia. Uwierz, że nie byłoby to ani zdrowe, ani przyjemne doświadczenie.

Pij dużo wody

To powinno być dość intuicyjne, jednak warto przypomnieć o tym, że odpowiednie nawodnienie to najważniejsza rzecz dla ludzkiego organizmu, szczególnie latem. Ćwicząc, pocisz się – im goręcej na dworze, tym bardziej. Te płyny muszą zostać koniecznie uzupełnione i to w odpowiedniej ilości!

Odwiedź siłownię

Jeśli już koniecznie musisz ćwiczyć w godzinach popołudniowych – nie rób tego na dworze. Wybierz się na siłownię, koniecznie taką z klimatyzacją (z tym nie powinno być problemu, w dzisiejszych czasach większość takich lokali ją posiada).

Zaopatrz się w pulsometr

Każdy trening to dla organizmu nie lada wyzwanie. Warto mieć jednak pod kontrolą to, co się z Tobą dzieje. Szczególną uwagę zwróć na stan Twojego serca. A do tego z pewnością przyda Ci się niewielkie urządzenie mierzące puls – pulsometr.

Zanim rozpoczniesz trening, zaopatrz się również w odpowiednie, sportowe ubranie, które pozwoli uniknąć Ci nadmiernej potliwości podczas ćwiczeń. W ten sposób ograniczysz straty wody i zadbasz o siebie oraz swoje zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *