Zumba – hit w klubach fitness

Nawet jeśli Twoja aktywność fizyczna nie jest na najwyższym poziomie, z pewnością zetknęłaś się z terminem zumba. To rodzaj treningu, który przebojem wdarł się do klubów fitness. Na jego punkcie szaleją nie tylko kobiety, coraz częściej na treningi przychodzą także mężczyźni.

Zumba – ćwiczenia dla każdego

Bo zumba to nie tylko sposób na lepszą sylwetkę i poprawę kondycji. To doskonały relaks, działający rozluźniająco na ciało i umysł. Trening odbywa się w formie gorącego, latynoskiego tańca. Prowadzony jest bez rygorystycznej dyscypliny. Każdy więc w swoim tempie uczy się choreografii i szkoli technikę. Już pierwsze zajęcia sprawiają, że chce się więcej. Z zumbą poradzi sobie każdy, nawet ten, kto nie ćwiczy regularnie.

Popraw kondycję poprzez taniec

Jeśli zmierzasz zacząć ćwiczyć zumbę musisz być przygotowana na to, że wyciśnie z Ciebie siódme poty. To 60 minut na najwyższych obrotach, w szybkim tempie. Wysiłek warty jest jednak swojej ceny. Podczas pierwszych spotkań spalać będziesz po ok. 600 kalorii. Kiedy nabierzesz wprawy i więcej uwagi poświęcisz dokładnemu wykonywaniu ruchów proponowanych przez instruktora, w godzinę stracisz nawet 1000 kalorii. Zumba pozwala rozciągnąć mięśnie, utrzymać się w formie, stracić kilogramy i poprawić samopoczucie. Wystarczy tylko dać się ponieść muzyce i wczuć w rytm.

Zumba wyzwala endorfiny

To jedyny rodzaj treningu, podczas którego instruktorzy nie upominają ćwiczących, nie wytykają im błędów. Zajęcia prowadzone są w przyjaznej atmosferze, to nic, że na początku nie będzie ci szło najlepiej. Z czasem jednak zaczniesz przełamywać własne bariery i coraz bardziej otwierać się na nowy rodzaj ćwiczeń. Tym bardziej, że będziesz atakowana przyjemnymi dla ucha dźwiękami, które wywołują miłe skojarzenia. Później

Jeśli więc Twoim postanowieniem jest doprowadzić swoje ciało do lepszej formy – zumba to wybór idealny. Dzięki niej będziesz bardziej sprężysta i gibka, a uśmiech nie będzie schodził Ci z ust.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *