Zumba Toning

Zumba toning

Jeszcze efektywniejsza i jeszcze bardziej optymalna – Zumba Toning to najnowszy sposób na piękne ciało i lepsze samopoczucie. W rytm latynoskiej muzyki z ciężarkami w ręku można przyjemnie ćwiczyć i jednocześnie rzeźbić mięśnie. Zumba to dyscyplina doskonała dla osób, które kochają tańczyć i właśnie w ten sposób chcą zgubić zbędne kilogramy lub poprawić kondycję. Warto wiedzieć, że zajęcia nie są trudne chorograficznie i nawet brak tanecznego doświadczenia nie jest przeszkodą w uprawianiu zumby.

Popularność zumby stale rośnie, gdyż są to intensywne ćwiczenia, które dają zadowalające efekty już po miesiącu regularnych treningów. Najnowsza odmiana Zumba Toning stawia na dokładność, dlatego muzyka jest wolniejsza, by wykonywanie ćwiczeń odbywało się z pełną świadomością. Za jednego z twórców tradycyjnej zumby uważa się Kolumbijczyka, Alberto „Beto” Perez, który wspólnie z amerykańską instruktorką fitness, Lindą Shelton, postanowił ubogacić program ćwiczeń i tak powstała także Zumba Toning.

Każdy, kto lubi tańczyć, pokocha zumbę, gdyż łączy ona niemal wszystkie odmiany tańca. Salsa, hip-hop, taniec brzucha czy disco – szereg elementów skoncentrowanych w jeden optymalny zestaw ćwiczeń. Przez godzinę intensywnie pracują prawie wszystkie partie mięśniowe. Ponadto Zumba Toning wykorzystuje niewielkie hantle do ćwiczeń o masie 0,7 kg. Ciężarków używa się podczas tańca do grania, wybijając właściwe tempo. W ten sposób wyjątkowo silnie pracują ramiona, brzuch oraz uda. Jak zaznaczają instruktorzy, zajęcia Zumba Toning są bezpieczne i każdy bez względu na wiek czy wagę może ćwiczyć. Obserwując własne ciało należy dopasowywać intensywność do indywidualnych możliwość. Wraz z kolejnymi treningami kondycja będzie się poprawiać, więc będzie można zwiększyć ilość powtórzeń. W przypadku Zumba Toning chodzi o precyzję i dokładność, dlatego dla amatorów to najlepsze ćwiczenia.

Zumba Toning to łatwy i bardzo przyjemny sposób na utratę tkanki tłuszczowej na rzecz mięśniowej. Poza tym ćwiczenia korzystnie wpływają na pracę serca i układu krążenia, niwelując ryzyko wystąpienia groźnych chorób. Zumba Toning poprawi też równowagę oraz wzmacnia stawy, jest też bardzo zdrową alternatywą na spędzenie wolnego czasu. Zamiast kolejnej godziny przed ekranem komputera warto wybrać się na salę gimnastyczną i spalić 600 kalorii oraz zapewnić sobie ogromną porcję hormonów szczęścia, które uwalniają się tuż po zajęciach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *