Piloxing

Sposób na doskonałą figurę i kondycję to piloxing. Nowy program treningowy bije rekordy popularności w USA. Wkrótce można spodziewać się go w polskich klubach fitness. Jego autorką jest pochodząca ze Szwecji, ale mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, instruktorka tańca i fitness. Viveca Jansen postanowiła połączyć taniec, pilates oraz boks. Tak powstał piloxing, który gwarantuje kompleksowy trening wszystkich partii ciała. Piloxing to również wysokie spalanie tłuszczu. W ciągu godziny gubi się od 500 do nawet 900 kcal, a co ważne masa mięśniowa nie jest rozbudowywana, dlatego piloxing to program przede wszystkim dla kobiet. Zalety programu ćwiczeń doceniły już amerykańskie gwiazdy jak Ashley Tisdale i Hilary Duff.

 

Niezwykle intensywne oraz różnorodne ćwiczenia nie pozwalają się nudzić nawet przez sekundę. Do tego żywiołowa muzyka i duch rywalizacji – piloxing pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów, wymodeluje sylwetkę oraz podniesie poziom koordynacji ruchowej.  Za sprawą elementów tańca, boksu i pilatesu każda kobieta znajdzie w treningu coś dla siebie. Całość poprzedzona jest oczywiście pięciominutową rozgrzewką. Po interwałowych ćwiczeniach, które trwają około 30 minut, jest wzmacnianie i relaks. Dzięki czemu poprawia się metabolizm. Natomiast pozytywnie na układ krążenia wpływają specjalne rękawice, które zakłada się podczas treningu. Ciosy przeplata się z biegiem, dlatego kształtuje się ramiona. Pełen efekt treningu uzyskuje się za sprawą poprawnego oddechu. Kontrola nad wdechami jest również ważna przy oczyszczeniu ciała z toksyn.

 

Amerykańskie kluby fitness przeżywają oblężenie właśnie za sprawą piloxingu. Głównym powodem zainteresowania tym zestawem ćwiczeń jest możliwość zgubienia (przy racjonalnej diecie) nawet kilkudziesięciu kilogramów. Wysoki poziom aktywności powoduje, że zajęcia nie są monotonne, co także jest istotne dla wielu kobiet, które szybo się nudzą na siłowni. Piloxing może uprawiać każdy, nie ma ograniczeń wiekowych i wagowych. Ważne jest zaangażowanie i wytrwałość. Wówczas bardzo szybko dostrzeże się efekty. Ciało stanie się jędrniejsze, mięśnie będą lepiej zarysowane i znacząco poprawi się kondycja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *