Aplikacje mobilne dla miłośników sportu

Maridav/bigstockphoto.com

Aplikacja to słowo klucz, które wyznacza trendy wśród użytkowników smartfonów. Aplikacje mają ułatwiać nam życie, przypominając i wykonując skomplikowane obliczenia. Aplikacja umilają też nam czas i ułatwiają kontakt ze znajomymi.  Ich liczba rośnie szybciej niż przysłowiowe grzyby po deszczu.

Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się aplikacje sportowe. Regularne uprawianie sportu gwarantuje zdrowie i szczupłą sylwetkę, a będzie ono łatwiejsze, gdy treningi ułoży nasz telefon. Nieustannie powstają aplikacje mobilne dedykowane rowerzystom, biegaczom czy po prostu osobom na diecie. Które z nich warto zainstalować w swoim smartfonie? W tym artykule opiszemy najpopularniejsze apki dla miłośników aktywności fizycznej.

ENDOMONDO

Znana na całym świecie apka, którą na swój telefon pobrało ponad 25 mln użytkowników. Popularność ENDOMONDO potwierdzają wpisy na portalach społecznościowych z mobilnymi wynikami. Za pomocą aplikacji można kontrolować dystans oraz swoje wyniki podczas biegania, jazdy na rowerze, marszu czy pływania. Rekordy mobilizują do dalszej pracy, szczególnie gdy można nimi pochwalić się przed znajomym w czasie rzeczywistym, dzięki połączeniu z Facebookiem. Dla wielu miłośników sportów ENDOMONDO jest niczym osobisty trener, który stoi na straży efektów ćwiczeń.

Strava Cycling

Rowerzyści bardzo chętnie korzystają z aplikacji, które jednocześnie układają im ciekawe trasy przejazdów. Strava Cycling wykorzystuje popularne mapy Google, dlatego użytkownik nie ma problemów z orientacją. Aplikacja rejestruje wszystkie osiągnięcia i przejechane kilometry. Użytkownicy mogą się dodatkowo mobilizować biorąc udział w rowerowych wyzwaniach, np. jeździe na czas. Podstawowa wersja aplikacji jest bezpłatna i można z niej korzystać na Androidzie i iOS.

BIKE CITIZENS

Rower w wielu europejskich miastach staje się głównym środkiem lokomocji. Ze względu na korki uliczne przesiadamy się na jednoślady. Aby codzienne korzystanie z roweru pozytywnie wpływało też na naszą sprawność fizyczną, warto kontrolować pokonywane kilometry. Za sprawą aplikacji Bike Citizens kolarstwo miejskie jest efektywniejsze, gdyż smartfon optymalizuje nam trasy i zapisuje wszystkie wyniki.

CYCLEMETER

Nie tylko bieganie i jazda na rowerze są sposobem na codzienną aktywność – wspinaczka, kajakarstwo czy żywiołowy spacer również dają mnóstwo korzyści. Aktywność będzie wygodniejsza dzięki wielofunkcyjnej aplikacji. Cyclemeter rejestruje całą trasę za pomocą GPS, a krokomierz wyznacza liczbę spalonych kalorii. Aplikacja zawiera również przykładowe treningi, które można samodzielnie wykonywać o dowolnej porze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *