Atlas do ćwiczeń

atlas do ćwiczeń

Metod na zgubienie zbędnych kilogramów jest wiele. Dieta oraz ćwiczenia to podstawa. Dlatego też tak dużym zainteresowaniem cieszą się siłownie oraz sprzęty fitness, przystosowane do domowych warunków. Do takich przyrządów zaliczyć można atlas.

Atlas do ćwiczeń to z pewnością najbardziej rozpowszechniony sprzęt do treningów siłowych. Daje on możliwość wszechstronnego ćwiczenia podstawowych grup mięśni. Za pomocą atlasu możemy poprawić ogólną sprawność organizmu oraz również zapobiec wadom postawy. Ponadto ten sprzęt umożliwia zmniejszenie problemów powiązanych z narządami ruchu. Atlas do ćwiczeń jest głównym przyrządem w każdej siłowni. Coraz częściej staje się również elementem wyposażenia treningowego w domu.

Atlasy spełniają wiele funkcji. Przygotowywane są z myślą zarówno o początkujących sportowcach, jak o osobach szukających zaawansowanych treningów. Głównym elementem tego sprzętu jest ławeczka do ćwiczeń. Poza tym przyrząd wyposażony jest w dźwignię do podnoszenia ciężarów, zarówno przez kończyny dolne, jak i górne. Wygodne siedzisko z oparciem nie obciąża placów, co podnosi efektywność ćwiczeń.

Atlas pozwala wykonywać ćwiczenia mięśni klatki piersiowej, ramion, barków oraz brzucha. Wśród nich wymienić można wyciskanie na ławeczce siedząc lub leżąc, skłony, wyciskanie na ramiona, ćwiczenia na dwugłowy uda oraz wiosłowanie. Szereg części atlasu do ćwiczeń daje możliwości pracownia nad tymi najważniejszymi partiami ciała, jak uda i łydki, brzuch oraz ramiona. Sumienne wykonywanie ćwiczeń już po kilu tygodniach przynosi wymierne efekt w postać wyrzeźbionych mięśni. Istotne jest odpowiednie dostosowanie programu treningowego do umiejętności i nieprzeciążanie organizmu, bo może to skutkować kontuzją lub powikłaniami zdrowotnymi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *