Plank – deseczka do ćwiczeń

Woman In Gym Holds Plank Position During Boot Camp Session

Piękna talia, idealnie płaski, umięśniony brzuch to cel wielu osób. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety ćwiczą, by osiągnąć zamierzony efekt. Jednak wyniki nie przychodzą z dnia na dzień. Potrzeba nawet kilku miesięcy ćwiczeń, by na brzuchu zarysowały się mięśnie.

By trening uczynić bardziej efektywnym, pomocne będzie wykorzystanie specjalistycznego sprzętu i określonych ćwiczeń. W ten sposób szybciej spalimy zbędny tłuszcz. Trenerzy na poprawę wyglądu brzucha zgodnie polecają plank, czyli popularną deseczkę. Trening wymaga sporej aktywności fizycznej i nawet zawodowi sportowcy mają kłopoty z wykonaniem treningu plank. Tylko systematyczne ćwiczenia umożliwiają zwiększenie własnych możliwości.

Odwieczny problem to wałeczki tłuszczu w okolicach brzucha. W tym miejscu gromadzenie się znienawidzonej tkanki jest częstsze niż w innych rejonach. Trudniej także pozbyć się dodatkowych kilogramów, bo konieczna jest konsekwencja i dokładne ćwiczenia. Dopiero wtedy brzuch stanie się płaski. Nie bez znaczenia jest też dieta. Niskokaloryczne posiłki zagwarantują wąską talię. Należy ograniczyć spożywanie przetworzonej żywności oraz napojów gazowanych, gdy są one wrogiem wyrzeźbionego brzucha.

W walce o piękny brzuch z pomocą przychodzi plank – tradycjna deseczka na podłożu. Bardzo popularny trening w Stanach Zjednoczonych ma coraz więcej zwolenników również w Polsce. Wykonując każdego dnia odpowiedni zestaw ćwiczeń już po trzech tygodniach można zauważyć pierwsze rezultaty. Dzięki plank angażowane są najgłębsze partie mięśniowe, co pozwala na uzyskanie efektów w krótszym czasie. Każde ćwiczenia należy wykonywać przez 20 sekund. Następnie 10 sekund przerwy. Najlepiej wykonać trzy zestawy ćwiczeń. Istotna jest prawidłowa postawa, czyli łokcie zgięte pod kątem 90 stopni, napięty brzucha, a ramiona, biodra i pięty w jednej linii.

Jak ćwiczyć z deseczką plank?

Podstawowym ćwiczeniem jest deska przodem. Ciało oparte na łokciach, pośladki nisko. W takiej pozycji należy stać nieruchomo przez minimum 20 sekund. Co tydzień, do tego ćwiczenia dodawaj 5 sekund, aż dojdziesz do dwóch minut. Następne ćwiczenie – połóż się bokiem. Ciężar ciała powinien opierać się na stopie i łokciu. Drugą rękę połóż na biodrze i wytrzymaj 20 sekund. Możesz również oprzeć deskę na piłce. Turlaj piłeczkę nogami, utrzymując się na wyprostowywanych ramionach. Na koniec najtrudniejsze ćwiczenie. Staraj się kolanem dotykać przeciwnego łokcia, przy czym skręt tułowia musi być minimalny. Podnoszenia wykonuj naprzemienne.

Mięśnie brzucha i nie tylko

Plank to nie tylko metoda na płaski brzuch. Ćwiczenia doskonale wpływają na mięśnie pleców. Osoby, które narzekają na ból w okolicach lędźwiowej części kręgosłupa szybko poczują różnicę. Wzmacnianie kręgosłupa to ważny element współczesnej aktywności fizycznej ze względu na siedzący tryb życia i duże obciążanie pleców. Warto zatem włączyć do swojego codziennego treningu kilka ćwiczenia typu plank, by w niedługim czasie cieszyć się pięknie umięśnionym brzuchem oraz mocnymi plecami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *