Bungee fitness

Narith Thongphasuk/bigstockphoto.com

Różnorodność ćwiczeń sprawia, że regularnie można próbować rozmaitych treningów, by dbać o formę i cieszyć się aktywnością. Modną nowością wśród kobiecych treningów jest Bungee Fitness. Specjalny zestaw ćwiczeń na podwieszonych linach daje mnóstwo korzyści, bo angażuje całe ciało, wzmacnia mięśnie i spala wiele kalorii.

Trening ten powstał zaledwie dwa lata temu w Azji i dopiero pojawia się w Polsce. Tylko kilka klubów fitness w większych miastach posiada Bungee Fitness w swojej ofercie.

Dzięki linom stawy są odciążone oraz doskonale pracuje brzuch i ramiona. Wiele pracy wykonują też mięśnie grzbietu i łydek. Ten rodzaj ćwiczeń szczególne zalecany jest dla osób prowadzących siedzący tryb życia, bo dzięki temu mogą usprawnić swój kręgosłup i zachować poprawną postawę całego ciała. W gamie ćwiczeń Bungee Fitness znajdują się skoki, przysiady, pompki i różne ewolucje, które wymagają utrzymania równowagi. Najbardziej spektakularnym elementem Bungee Fitness jest „latanie”, bo dzięki dobrze zapiętej uprzęży można wykonywać wysokie skoki, dzięki którym poczujemy się jakbyśmy unosiły się w powietrzu. Co ważne, ani na chwile nie można przestać kontrolować swojego ciała, przez co mięśnie stale są napięta i intensywnie pracują.

Sprzęt w postaci specjalny uprzęży i elastycznych lin zawieszony jest na trwałych mocowaniach. Wysokość sali powinna wynosić od 2,6 do 4 m, by liny były zawieszone optymalnie. Ich wytrzymałość to 230 kg. Natomiast zakres liny należy ustawić do wzrostu uczestnika bezpośrednio przed ćwiczeniami. Intensywność treningu również dopasowana jest do możliwości i kondycji uczestników. Bungee Fitness opiera się na grze i zabawie, gdyż trening przeznaczony jest da każdego, nawet dzieci mogą wykonywać najprostsze elementy tego programu fitness. Niemniej bardziej zaawansowane zajęcia umożliwiają spalenie setek kalorii i redukcję tkanki tłuszczowej z newralgicznych okolic brzucha i ud. Ponadto ćwiczenia na linach eliminują stres i zapewniają mnóstwo endorfin. Koniecznie trzeba tego spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.