Fitness i odchudzanie – przydatne aplikacje

Maridav/bigstockphoto.com

W dzisiejszych czasach stale wzrasta świadomość ludzi na temat tego, jak ważny jest zdrowy model odżywiania oraz aktywność. Dzięki temu coraz więcej z nas zaczyna zdrowo się odżywiać oraz zapisuje na zajęcia do pobliskiego fitness clubu lub siłowni.  Niestety żyjemy w czasach, kiedy bardzo szybkie tempo nie pozwala nam na wielogodzinne przygotowywanie posiłków oraz żmudne liczenie kalorii.

Dla wszystkich chcących ułatwić sobie życie oraz zaoszczędzić sporo cennego czasu doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się aplikacje fitness. Za ich pomocą trening stanie się zdecydowanie prostszy, a posiłki skomponowane na bazie naszego indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego, podane w postaci gotowych przepisów, o wiele łatwiejsze i szybsze w przygotowaniu. Ponadto wiele aplikacji liczy również kalorie spalone podczas intensywnego treningu.

Poniżej przedstawiono kilka najlepszych aplikacji fitness:

HASfit to doskonała, częściowo darmowa aplikacja, dzięki której będziemy w stanie wykonać pełnowartościowy trening siłowy we własnym domu. Do tego nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, a jedynie parę hantli i/lub sztangę, matę oraz opcjonalnie ławeczkę lub piłkę. W aplikacji mamy dostęp do wielu różnych planów treningowych w zależności od tego co jest naszym treningowym celem, na przykład zbudowanie masy mięśniowej, wyrzeźbienie sylwetki, redukcja tkanki tłuszczowej/ utrata masy ciała, rozciąganie. Nie brakuje tutaj także planów treningowych dla seniorów, osób, które dopiero co wracają do treningów po niedawno przebytych urazach oraz kontuzjach oraz kobiet w ciąży i młodych matek w okresie połogu.  Każde ćwiczenia są dokładnie omawiane przez trenerów i pokazywane zarówno w wersji podstawowej jak i zaawansowanej. Ponadto znajdziemy w HASfit mnóstwo przepysznych oraz zdrowych przepisów dietetycznych.

Fitatu – genialna aplikacja zawierająca największą bazę produktów wraz z ich wartością energetyczną, dzięki czemu nie będziemy już musieli ważyć naszych posiłków oraz żmudnie przeliczać ile zawierają kalorii, a w tym węglowodanów, protein i tłuszczy.  Mało tego, Fitatu posiada nawet skaner kodów kreskowych, dzięki czemu w błyskawicznym tempie będzie możliwe odnotowanie zawartości energetycznej interesujących nas produktów.

7-minutowe ćwiczenia – to doskonała aplikacja dla wszystkich, którzy mają mało czasu na trening, a jednocześnie zależy im na zachowaniu szczupłej oraz zgrabnej i wysportowanej sylwetki.  Aplikacja opiera się na intensywnym treningu kondycyjnym – uchodzącym za jeden z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych sposobów poprawy wydolnościowej organizmu oraz utraty zbędnych kilogramów.  Każde z dwunastu ćwiczeń należy wykonywać po 30 sekund bez przerwy, a pomiędzy ćwiczeniami możemy liczyć na 10 sekund przerwy dla wyrównania oddechu.

Krokomierz – bardzo prosta w obsłudze aplikacja pozwalająca nam liczyć przebyte w ciągu całego dnia kroki, a następnie zamieniająca je na metry oraz kilometry. Dzięki temu mamy także wgląd w to, ile kalorii udało nam się spalić w ciągu całego naszego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.