Ginastica Natural

Poszukujesz ćwiczeń, które wspomogą zarówno twoje ciało, jak i umysł? Doskonałym rozwiązaniem będzie najnowszy trend w dziedzinie fitness – Ginastica Natural. Innowacyjna metoda, która swoje korzenie ma w Brazylii, wielkimi krokami opanowuje również polskie kluby aktywności fizycznej. Popularność Ginastica Natural wiąże się z uniwersalnością tych ćwiczeń. Rozwijają one bowiem wytrzymałość, koordynację, gibkość oraz siłę. Uczą, jak kontrolować własne ciało, co jest bardzo istotne w przypadku sportowców, dlatego Ginastica Natural często jest częścią treningów piłkarzy, koszykarzy czy pływaków.

Ginastica Natural powstał ponad dwie dekady temu w malowniczej Brazylii. Za prekursora ćwiczeń uważa się Alvaro Romano. Czołowy instruktor fitnessu, ceniony na całym świecie, postanowił połączyć różne techniki, tworząc unikatową metodę doskonalenia własnego ciała i umysłu. Alvaro Romano w jedną całość złożył poszczególne elementy starożytnych i nowoczesnych oraz naturalnych form samorozwoju. Inspiracji szukał też w brazylijskim Jiu Jitsu, w którym posiada czarny pas. Dzięki temu powstał program oparty na technikach oddechowych, dopasowanych do układu ćwiczeń i masy ciała ćwiczącego. Kompatybilność wszystkich elementów zapewnia przyjemny i skuteczny trening.

Ginastica Natural szybko gwarantuje widoczne efekty. Zajęcia fitnessowe mogą być prowadzone na różnym poziomie aktywności, a więc każdy może dostosować tryb ćwiczeń do indywidualnych umiejętności. Nie ma również ograniczeń wiekowych czy wagowych. Ginastica Natural cenione jest przez pasjonatów fitnessu, sportowców oraz fizjoterapeutów, którzy w oparciu o program ćwiczeń pomagają swym pacjentom po operacjach czy urazach kończyn wrócić do formy. Ginastica Natural ćwiczyć można w sali gimnastycznej oraz na świeżym powietrzu. Regularne uczestnictwo w zajęciach w krótkim czasie podniesie kondycję, pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie, a ciało stanie się bardziej wytrzymałe i gibkie. Pozytywne efekty dotyczą też umysłu, bo Ginastica Natural to także relaks dla duszy, za sprawą wyciszenia oraz nabrania lepszej równowagi i świadomości swojego ciała.

Przykładowy trening Ginastica Natural:

YouTube Preview Image

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.