Jaki strój do biegania wybrać?

Zbliża się lato, czas więc zadbać o formę. Niezawodnym sposobem na poprawę kondycji i sylwetki jest bieganie. Jogging jest dla każdego, samodzielnie dopasowujemy sobie rytm, intensywność oraz długość dystansu. Bieganie ma być efektywne, ale przede wszystkim ma być przyjemne. Dlatego też bardzo ważne jest, by nasz strój do biegania był wygodny. Nic tak nie dezorganizuje treningu, jak źle dopasowane ubranie sportowe.

Każdy zastanawia się przy wyborze stroju do biegania, co będzie najlepsze. Opcji jest kilka – dresy, legginsy, szorty. Najważniejsza zasada przy kupowaniu ubrania sportowego dotyczy swobody ruchów. Gdy cokolwiek uwiera nie ma mowy o przyjemnym treningu. Niemniej, szczególnie kobiety, w stroju do biegania chcą także czuć się atrakcyjnie. Ten czynnik również należy wziąć pod uwagę, gdyż dobre samopoczucie pozytywnie oddziałuje na wyniki treningu.

Właściwy strój do biegania zależy w dużej mierze od intensywności naszych treningów. Pierwsze kroki w świecie joggingu można stawiać w tradycyjnych spodniach dresowych i sportowym topie. Luźne ubranie pozwoli ukryć mankamenty figury i pozwoli skupić się na tym co najważniejsze – miarowym oddechu i pokonywaniu coraz większych dystansów. Jednakże przejście na wyższy poziom biegania wymaga też zmiany stroju. Osoby, które np. przygotowują się do maratonu, muszą zainwestować w profesjonalny strój do biegania. W innym wypadku czekać je będą bolesne otarcia i rany.

Pokonanie kilkudziesięciu kilometrów w niewygodnym topie to zmarnowany trening. Zamiast poprawiać wydolność i technikę biegania, nieustannie myśli krążą wokół źle dobranego ubrania. Profesjonalny biegacz powinien trenować wykorzystując profesjonalny sprzęt sportowy – w obcisłych strojach, które w żadnym momencie nie będą krępować ruchu. Legginsy ze specjalnego materiału oraz top z oddychającej tkaniny to podstawa efektywnego treningu. Taki strój do biegania podkreśla kształty, ale gwarantuje przyjemność z joggingu.

Bawełniany top szybko jest mokry od potu, co może być dodatkowo uciążliwe podczas biegania w upalne dni. Sportowy t-shirt wykonany z oddychającej tkaniny jest lekki, a dzięki cyrkulacji powietrza nie przykleja się do skóry. Podobnie jest z sportowymi legginsami, co chroni przed bolesnymi otarciami w rejonie pachwin. Kobiety powinny również zadbać o sportowy biustonosz. Podczas biegania piersi narażone są na silne wstrząsy, dlatego amortyzacja jest niezbędna, by kształt piersi nie uległ deformacji. Na koniec warto również zadbać o oczy. Specjalne okulary z filtrem są niezastąpione w słoneczne dni.

Komentarze
  1. Sllika Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *