Sztuki walki dla kobiet

Kobiety mają dość prostych i nudnych zajęć aerobikowych, podobnie jak mężczyźni, chcą być sprawne, i podobnie jak mężczyźni, chcą poczuć dreszcz emocji. Ogromną dawkę adrenaliny zapewniają sztuki walki. Dlatego ich popularność wśród płci pięknej stale rośnie. Kompleksowy trening pozwala wzmocnić ciało oraz uczy, jak odeprzeć atak przeciwnika. To szczególnie ważne w dobie częstych napadów na samotne kobiety.

Każda ze sztuk walki ma inne zalety. Po zajęciach jujitsu można spodziewać się wyrzeźbionej sylwetki, podobnie jest z treningami kung-fu, które gwarantują szczupłe ciała. Natomiast wysportowane oraz silne kobiety energię będą mogły spożytkować podczas zajęć bokserskich, a trenując krav magę będzie można obronić się przed napastnikiem. Warto zatem dokładnie przemyśleć wybór danej sztuki walki. Istotne są tu nie predyspozycje fizyczne, ale cel, jaki chcemy osiągnąć.

Widowiskowy kick-boxing przyciąga nowe osoby na zajęcia. Jednak trening należy do bardzo wyczerpujących co nie zawsze jest lubiane. Ponadto to bardzo kontaktowe zajęcia, co również może być kłopotliwe dla niektórych kobiet. Wówczas zaleca się mniej siłowe sztuki walki, gdzie pracuje się nad techniką i zwinnością, np. aikido i jujitsu. Umiejętność unikania ciosów oraz wykonywania właściwych obrotów czy unieruchomień, przekłada się na wypracowanie właściwej postawy obronnej, bardzo ważnej na co dzień.

Sztuki walki dla kobiet mają za zadanie rozwijać całe ciało, gdyż na treningu ćwiczą wszystkie partie mięśniowe. Poza tym sport ma uczyć odpowiedniego myślenia w sytuacjach zagrożenia. Efekty nie są jednak natychmiastowe. Regularne treningi przez minimum pół roku pozwolą opanować podstawy samoobrony. Ważna jest bowiem nie sama siła, gdyż z mężczyznami w tej kwestii trudno konkurować, ale technika, dzięki której można pokonać przeciwnika wykorzystując jego najsłabsze strony.

Trenując sztuki walki nie ma obaw przed siniakami czy złamaniami. Specjalne ochraniacze chronią newralgiczne punkty ciała, by zminimalizować ból przy każdym ciosie. Dopiero w przypadku profesjonalnych treningów często dochodzi do deformacji uszu czy nosa. Niemniej w przypadku zajęć przygotowanych specjalnie dla kobiet można liczyć na specjalny program ćwiczeń, dzięki któremu wyrzeźbi się mięśnie i zlikwiduje niepotrzebną tkankę tłuszczową. Organizm będzie dotleniony, co gwarantuje doskonałe samopoczucie. Poprawi się też metabolizm, dlatego warto postawić na aktywność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.