Trening HIIT

Istnieje wiele metod na spalenie tkanki tuszowej. Każdy bowiem chce dobrze wyglądać i mieć idealne ciało. Jedną z opcji na uzyskanie wymiernych efektów jest trening HIIT. Trening ten charakteryzuje się wysoką intensywnością, opiera się przede wszystkim na ćwiczeniach interwałowych. Dzięki temu w krótkim czasie można pozbyć się zbędnych kilogramów oraz znacząco poprawić kondycję. Kolejnym plusem treningu jest oszczędność czasu, gdyż zajmuje on nie więcej niż 20 minut, dlatego cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które dużo pracują i nie mają czasu na ćwiczenia cardio.

HIIT można określić jako pewien rodzaj interwałów. Trening opiera się na łączeniu wyczerpujących ćwiczeń, podczas których dochodzi się do maksimum swoich możliwości, z ćwiczeniami o średniej intensywności. Wysiłku umiarkowanego jest zdecydowanie więcej. Osoby rozpoczynające przygodę z HIIT trenują tylko 10 minut. Natomiast zaawansowane grupy – 20 minut. Cały trening nie może przekroczyć 28 minut, licząc również rozgrzewkę oraz streching, co jest obowiązkowe na każdym poziomie ćwiczeń. Wprowadzenie powinno przygotować mięśnie do ogromnego wysiłku. Natomiast na koniec potrzebny jest czterominutowy relaks, podczas którego unormuje się tętno.

Regularny wysiłek gwarantuje zwiększenie wytrzymałości oraz utratę tkanki tłuszczowej. Usprawniony zostaje układ krążenia, poprawia się samopoczucie oraz metabolizm. Do przeprowadzeniu treningu HIIT potrzebny będzie dowolny sprzęt do ćwiczeń jak np. rower stacjonarny czy bieżnia. Może on być również wykonany bez sportowych przyrządów. Wówczas wprowadza się szybkie bieganie lub skakanie. Wszystko w zależności od preferencji ćwiczącego i jego umiejętności.

Ze względu na wysokim poziom trudności trening HIIT przeznaczony jest dla osób sprawnych fizycznie. Jest całkowicie zakazany dla osób z problemami sercowo-naczyniowymi. Przez wielu instruktorów fitness HIIT uznawany jest za najbardziej skuteczny i optymalny program ćwiczeniowy, gwarantujący szybki ubytek masy ciała. Ponadto uczy właściwego oddechu podczas ćwiczeń, tzn. pracy beztlenowej. Niemniej to wysoce brutalny trening, który nadaje się tylko dla osób, które lubią mocno się zmęczyć, a na sali gimnastycznej wylać mnóstwo potu.

Przykładowy trening HIIT:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *