Trening Masala Bhangra

Masala Bhangra

fot. Ariwasabi/bigstockphoto.com

Kultura indyjska kojarzy się z przepysznym jedzeniem i radosnym tańcem. Tym, co z pewnością również znajdzie zwolenników w Europie jest indyjski trening zwany Masala Bhangra Workout. Nietuzinkowy sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów bez konieczności powtarzania tego samego układu na tradycyjnych zajęciach aerobiku. Taniec połączony z fitnessem świetnie spala kalorie i zapewnia zastrzyk pozytywnej energii, a wszystko to przy dźwiękach żywiołowej indyjskiej muzyki. Taki trening po prostu musi się każdemu spodobać.

Nazwa Masala Bhangra Workout kojarzy się z indyjską potrawą, bo słowa „masala” w języku hinduskim oznacza „pikantny”. Natomiast pod hasłem „Bhangra” kryje się nazwa ludowego indyjskiego tańca. Bhangra narodziła się w północnym stanie Indii, Punjab, gdzie do dziś jest kultywowana. Tym samym nazwę treningu „Masala Bhangra” można rozumieć jako „pikantny taniec”. W treningu wykorzystuje się kroki Bhangry oraz energiczne rytmy tańca znanego z filmów Bollywood. Nic więc dziwnego, że połączenie obu tych elementów sprawiło, że powstał wyjątkowo radosny i energiczny program ćwiczeń. Autorką Masala Bhangra Workout jest Sarina Jain, bardzo popularna instruktora fitness, która w Indiach określana jest mianem tamtejszej Jane Fondy. Treningu można uczyć się z płyt DVD, na których Sarina Jain wyjaśnia wszelkie elementy programu fitnessowego.

Masala Bhangra Workout to nie tylko spalanie kalorii, to również sposób na uwolnienie energii, jaka tworzy się przy połączeniu starodawnych rytmów Bhangry z wyjątkowym bollywoodzkim tańcem. Trening ma za zadanie przywrócić harmonię dla umysłu, ciała i duszy. Skierowany jest do wszystkich, bez względu na poziom wytrenowania oraz wiek czy wagę. Proste kroki sprawiają, że poradzą sobie z nim zarówno dzieci, jak i seniorzy. Godzinny trening pozwala pozbyć się aż kilkuset kalorii, dzięki czemu sprawdza się przy kuracjach odchudzających. Szczególnie dlatego, iż Masala Bhangra Workout to nowoczesny, kompleksowy trening cardio. A właśnie ćwiczenia cardio są podstawą przy spalaniu tkanki tłuszczowej i wzmacnianiu wszystkich partii mięśniowych. Już po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń nasza kondycja znacząco się poprawi, a sylwetka zyska lepsze proporcje.

Podczas zajęć Masala Bhangra Workout wykonuje się zestawy kroków tanecznych, które znać można ze słynnych filmów Bollywood. Choreografia opiera się również na krokach indyjskiego ludowego tańca, które są intuicyjne, dlatego tak łatwo jej opanować. Niemniej trening za każdym razem jest wzbogacany o nowe, proste elementy, by nawet po kilku miesiącach nie nudził uczestników. Skuteczność Masala Bhangra Workout potwierdzają amerykańskie towarzystwa fitnessowe. Trenerzy zachęcają, aby właśnie indyjskim tańcem uzupełnić treningi aerobowe oraz jogę. W ten sposób szybko da się zauważyć rezultaty wysiłku fizycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *