Trening Drums Alive

Trening Drums Alive

fot. Jasminko Ibrakovic/bigstockphoto.com

Co ma wspólnego gra na bębnach i fitness? Okazuje się, że całkiem sporo, bo właśnie te dwa elementy dały początek nowej formie ćwiczeń, zwanej Drums Alive. Tradycyjne ćwiczenia aerobowe wzbogacono o „uderzenia w bębny”, czyli o ruchy imitujące grę na instrumencie z wykorzystaniem dużych piłek fitnessowych.

Drums Alive to świetna zabawa dla każdego bez względu na wiek czy umiejętności sportowe. Tego typu ćwiczenia zalecane są wszystkich tym, którzy nie lubią monotonnego aerobiku, ale chcą stracić zbędne kilogramy. Podczas godziny na Drums Alive spala się nawet 400 kalorii, dlatego szybko można zauważyć efekty ćwiczeń.

Metoda została opracowana kilka lat temu przez amerykańską instruktorkę Carrie Ekins, która poszukiwała alternatywnych zajęć po urazie biodra. Poruszała się wówczas na wózku inwalidzkim i nie mogła uprawiać żadnego sportu, co negatywnie odbiło się na jej kondycji psychicznej. Wtedy narodziła się myśl niezwykłych zajęć fitnessowych dla osób, które mają ograniczenia ruchowe lub dotychczas nie ćwiczyły. W rytm muzyki wykonuje się energiczną sekwencję ćwiczeń, m.in. uderzenia czy taniec wokół piłki, pracując nad mięśniami rąk, pleców, brzucha i nóg. Ćwiczenia zapewniają pozytywny nastrój, bo umożliwiają pozbycie się złego samopoczucia. Tego właśnie w zajęciach Drums Alive poszukiwała Carrie Ekins, dlatego poleca je szczególnie dzieciom i seniorom.

Drums Alive można potraktować jako formę nauki i zabawy oraz sposób przeciwdziałania symptomom demencji starczej. Ćwiczenia uczą postaw rytmiki, poprawiają koncentrację i ogólną wydolność organizmu. Korzystnie wpływają również na nasz wygląd. Są to ćwiczenia ogólnorozwojowe, dopasowywane do potrzeb uczestników zajęć. W odróżnieniu od zumby są oparte tylko na prostych układach choreograficznych, z którymi każdy sobie poradzi. Dodatkowo zajęcia umożliwiają spełnienie fantazji z dzieciństwa o zostaniu gwiazdą rocką. Podczas Drums Alive można chociaż przez godzinę poczuć się jak prawdziwy perkusista, dający wielki koncert przez tłumem fanów. Jednak celem Drums Alive przede wszystkim jest świetna zabawa przy jednoczesnym modelowaniu sylwetki.

Drums Alive w Polsce dopiero raczkuje i zyskuje sympatyków. Można zatem spodziewać się, że coraz częściej te nietypowe ćwiczenia pojawiać się będą w ofercie klubów fitness. Z pewnością obok takich ćwiczeń nie da się przejść obojętnie. Każdy z przyjemnością zagra na wielkich piłkach używając pałeczek jak do normalnej perkusji. Takie ćwiczenia są idealnym sposobem odreagowania po ciężkim dniu. Wsłuchując się w rytm muzyki można dać ponieść się fantazji i przenieść się w zupełnie inne miejsce, np. na wielką arenę podczas koncertu rockowego. Jeśli szukasz szokujących zajęć fitnessowych, Drums Alive będą najlepszym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.