Trening z trenerem personalnym

Trening z trenerem personalnym

fot. dolgachov/bigstockphoto.com

Rozpoczynając swoją przygodę z siłownią oraz fitnessem oczekujesz wymiernych rezultatów. Spędzając kilka godzin na różnych urządzeniach, wylewając litry potu, chcesz wyrzeźbić swoje mięśnie i zgubić zbędne kilogramy. Jednak samodzielne rozpracowywanie poszczególnych maszyn często kończy się na długim zastanawianiu, do czego służy dany przyrząd i jak na nim ćwiczyć. A brak wiedzy skutkuje brakiem odpowiedniego programu, który pozwoliłby uzyskać postawiony cel.

Można zatem skorzystać z oferty klubu fitness na zajęcia grupowe z instruktorem, jednak i w tym wypadku brak wiedzy oznacza wykonywanie ćwiczeń, które nie wpłyną na nasze ciało tak, jak tego oczekujemy. Rozwiązaniem takiej sytuacji jest wynajęcie trenera personalnego, którego zadaniem jest dobranie odpowiedniej diety i ćwiczeń, by już po kilku tygodniach zauważyć efekty. Program ćwiczeń uwzględnia szereg czynników, takich jak nasza kondycja, wiek, budowa ciała, co jest bardzo istotne podczas uprawianiu sportu, zwłaszcza na początku.

Dlaczego warto skorzystać z usług trenera personalnego? Największym atutem jest wyższa efektywność treningu. Mamy bowiem do czynienia z dopasowanym pod każdym względem do naszych potrzeb programem, a nie z ogólnym, skierowanym do wszystkich użytkowników siłowni. Ćwiczenia z trenerem odbywają się tam, gdzie jest ci najwygodniej. Może to być sala gimnastyczna, park czy salon w twoim domu. Ważne, aby mieć odrobię przestrzeni do swobodnego robienia każdego ćwiczenia. Trener dopilnuje, by były one wykonywane poprawnie i dokładnie. Wymówka nie wchodzi wówczas w grę. Z trenerem może ćwiczyć zarówno osoba początkująca, jak i zaawansowana. Pod okiem fachowca łatwiej będzie uzyskać efekty, bo jest on dobrym motywatorem i wsparciem w trudnych momentach, gdy nie ma już sił do dalszych ćwiczeń.

Moda na trenerów personalnych trwa już od kilku lat, gdyż to dzięki nim można zrealizować metamorfozę i cieszyć się idealną sylwetką. Trener wytłumaczy i pokaże każde pojedyncze ćwiczenie, poza tym reaguje na nasze postępy i w razie konieczności, modyfikuje plan treningowy. Dzięki temu mamy pewność, że trening jest optymalny dla nas oraz w pełni bezpieczny. Jednak największym mankamentem treningu personalnego jest jego cena. Nie każdy może pozwolić sobie na tak wysoki wydatek, który dotyczy wyłącznie aktywności fizycznej.

Standardowo godzinna sesja z trenerem może kosztować od 100 do nawet 400 zł. Wszystko zależy od popularności instruktora. Trenerzy gwiazd inkasują znacznie więcej. To oznacza, że dwie godziny w tygodniu z trenerem to miesięczny wydatek rzędu 1000 zł. Niewiele osób może pozwolić sobie na taki luksus. Wówczas pozostaje połowiczne rozwiązanie. Kilka konsultacji z trenerem, podczas których poznamy podstawowy plan ćwiczeń i będziemy mogli go samodzielnie realizować na siłowni. W tym wypadku niezbędna jest silna determinacja, bo bez wsparcia trenera trzeba samemu motywować się do kolejnych ćwiczeń i systematyczności.

Komentarze
  1. Tomasz Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *