ABT – Abdominal, Buttocks and Thighs

abt - Abdominal, Buttocks and Thighs

 ABT są formą ćwiczeń siłowych, które wzmacniają i ujędrniają mięśnie brzucha, obręczy biodrowej, ud oraz pośladków (ABT – Abdominal, Buttocks, Thighs, czyli brzuch, pośladki, uda). Ten rodzaj zajęć fitness pozwala wymodelować dolne partie ciała, zapewnia szczupłą sylwetkę, spala tkankę tłuszczową i dodaje energii.

Trening ABT prowadzony jest w umiarkowanym tempie i ze średnią intensywnością. Zajęcia polegają na wielokrotnym powtarzaniu danych ćwiczeń fitness. Rozpoczynają się one 10-minutową rozgrzewką, podczas której wykonywane są proste kroki. Następnie przechodzi się do części głównej (30-40 minut) i do ćwiczeń siłowych w pozycji niskiej (leżenie) i półniskiej (siad). Ćwiczenia na brzuch, pośladki i uda kończą się 5-minutowym stretchingiem (rozciąganiem mięśni). Dzięki temu uniknie się zakwasów oraz wyciszy pobudzony organizm.

Podczas ABT wykorzystuje się step, piłki, gumę, ciężarki. Ćwiczenia wykonywane są w rytm muzyki, lecz nie mają one choreografii. Podczas ich wykonywania ważna jest właściwa postawa oraz ich prawidłowa technika. ABT ma charakter drżący i naprzemienny. Dzięki temu pobudza przepływ limfy i ułatwia usuwanie toksyn z komórek ciała.

Tę formę fitnessu poleca się osobom początkującym, które dopiero zaczynają program treningów oraz wszystkim tym, którym zależy na wyrzeźbieniu dolnych części ciała. Zajęcia ABT zwiększają wytrzymałość i siłę mięśni, lecz nie rozbudowują ich nadmiernie. Nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Można w nich uczestniczyć bez względu na wiek. Trening ABT nie obciąża kręgosłupa czy stawów.

Jeśli będzie się regularnie uczestniczyć w zajęciach ATB, to brzuch stanie się płaski, pośladki podniosą się, zaś uda – ujędrnią i zmniejszy się na nich cellulit. Zauważymy to już po kilku treningach. Dzięki takim godzinnym ćwiczeniom 2-3 razy w tygodniu, nasza forma wzrośnie, a ciało wspaniale się wymodeluje.

ABT można także wykonywać samemu w domu, najlepiej z rana. Wtedy zyskamy energię na cały dzień i przyspieszymy przemianę materii, dzięki czemu zminimalizujemy odkładanie się tłuszczu w organizmie. Przykładowymi ćwiczeniami ABT są: brzuszki, rowerek, przysiady, skłony czy obwodzenie nóg (wymachy nóg na boki, wykonywane podczas stania za krzesłem i opierania się na jego poręczy).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *