Bieżnie treningowe

bieznie treningowe

Bieżnia to jedno z najczęściej wykorzystywanych urządzeń do ćwiczenia, np. w treningach wyszczuplających. Sprzęt ten pozwala wykonywać bieg o różnej intensywności i długości. Jest to najbliższa imitacja joggingu na powietrzu. Bieżnia treningowa znajduje się w każdej siłowni, ponieważ pozwala wykonywać ćwiczenia na wszystkie partie ciała. Wyróżnia się wiele rodzajów tego przyrządu w zależności od funkcji, jakie posiada. Programy na bieżni dostosowane są do poziomu ćwiczeń, od podstawowego treningi dla początkujących, po wymagający dla zaawansowanych.

Bieżnia ma swoich zwolenników i przeciwników. Część uznaje trening na niej za mało efektywny i negatywnie działające na stawy. Inni natomiast zachwalają prace mięśni nóg, jaka jest wykonywana przy biegu po taśmie. Trzeba pamiętać, że bieg w terenie, to nie to samo co bieg po bieżni. Ciało reaguje inaczej na nieustannie poruszającej się taśmie. Przyzwyczajenie się do takiej sytuacji wymaga czasu. Dopiero wówczas można ćwiczyć na pełnych obrotach.

Zalew bieżni jest bardzo duży. Po pierwsze dają one możliwość przeprowadzenia silnego treningu o każdej porze dnia, bez względu na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne. Ponadto na bieżni można ustawić określone obciążenie i prędkość, co pozwala dobrać najlepszy plan treningowy do indywidualnych potrzeb ćwiczącego. Bieżnię można kupić na własny użytek. Ich ceny są coraz niższe, więc posiadając odpowiednie pomieszczanie, taki zakup z pewności przyniesie wymierne efekty w postaci utarty tanki tłuszczowej i wyrzeźbienia mięśni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *