Trening z hantlami

Nieodzowne w każdym klubie fitness oraz na siłowni – hantle można wykorzystywać przy różnych typach ćwiczeń. Jeszcze kilka lat temu kojarzyły się wyłączenie z mężczyznami, ćwiczącymi podnoszenie ciężarów. Dziś okazuje się, że hantle sprawdzają się także na damskich ćwiczeniach, gdyż mogą w szybki sposób zagwarantować dobre wyniki.

Wybór tego sprzętu jest ogromny. Ciężar hantli można dowolnie dopasowywać, rozpoczynając od półkilowych, a kończąc na hantlach, ważących nawet 20 kg. Nie brakuje też charakterystycznych wersji kolorystycznych. A ergonomiczny kształt ułatwia trzymanie sprzętu. Zapomnieć jednak nie można, że kobiety powinny wykonywać mniej powtórzeń ćwiczeń z hantlami ze względu na inną niż w przypadku mężczyzn budowę anatomiczną. Niemniej warto wzbogacić trening właśnie o ćwiczenia tego rodzaju.

Za pomocą hantli można w krótkim czasie wyrzeźbić sylwetkę. Warunkiem są jednak regularne i dokładne ćwiczenia. Przede wszystkim wzmacnia się mięśnie ramion, a ponadto ćwiczona jest prawidłowa postawa ciała. Co ważne u kobiet, hantle pomagają ponieść biust, który wówczas wydaje się większy. Ćwiczenia poprawią wydolność oraz siłę. Osiągnięcie tego celu wymaga motywacji. Codzienna seria ćwiczeń po 15 minut, sprawi że ręka będzie dużo silniejsza. Ogromną zaletą hantli jest wygoda treningu. Nie ma żadnych przeciwwskazań, co do miejsca ćwiczeń. Można robić to w domu, w pracy podczas przerwy lub na sali gimnastycznej. W ten sposób nieestetyczny tłuszczyk na ramionach zamieni się w mięśnie. Nieistotne jest także czy dopiero rozpoczynamy treningi fizyczne, czy ćwiczymy profesjonalnie. Sprzęt sprawdza się zarówno w przypadku amatorów, jak i zawodowców.

Najefektowniejsze ćwiczenia wymagają dużego zaangażowania. Po pierwsze, należy położyć się na plecach, trzymając hantle na wysokość klatki piersiowej opuszczać ramiona w dół przynajmniej 10 razy. Następnie należy stanąć prosto z uniesionymi nad głową hantlami i zganiać rękę w łokciu za głowę – 5 powtórzeń. Następnie, stojąc w lekkim rozkroku, trzeba unosić ręce do wysokości barków. Ćwiczenie powtarza się 10 razy. Powyższy program dotyczy osób, które rozpoczynają swoją przygodę z hantlami. Z czasem liczba powtórzeń powinna wzrosnąć, podobnie jak obciążenie. Wówczas efekt będą widoczne już po kilku treningach. Warunkiem sukcesu jest także właściwa dieta oraz odpoczynek po treningu. Konieczne jest uzupełnianie płynów, czyli picie dziennie minimum dwóch litrów wody mineralnej.

Komentarze
  1. Kamil Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *